صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیر تامین منابع مالی و سرمایه گذاری سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران گفت: مالیات بر ارزش افزوده از جمله مهمترین خلاء های قانونی در حوزه تولید کشور است.

فرشاد کهیاری در برنامه «خانه تا کارخانه» رادیو اقتصاد ضمن تاکید بر این جمله که مالیات بر ارزش افزوده باید بر کالای نهایی اعمال شود، افزود: در حال حاضر سازمان امور مالیاتی هر کالای نیمه آماده که به عنوان مواد اولیه مورد استفاده در کارخانه های دیگر است را به عنوان کالای نهایی کارخانه قبلی در نظر می گیرد. وی اظهارداشت: وقتی به یک کالا دو تا سه بار مالیات بر ارزش افزوده اعمال می شود آیا در چنین شرایطی تولید کنندگان داخلی می توانند با کالاهای مشابه خارجی رقابت کنند.

مدیر تامین منابع مالی و سرمایه گذاری سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران گفت: هم اکنون صنعتگران هم در خرید و هم در فروش مواد اولیه به سبب بازار رقابتی شدید بصورت جداگانه مالیات بر ارزش افزوده پرداخت می کنند.

وی افزود: قوانین در این حوزه باید بصورت شفاف و روشن تنظیم شود تا واحدهای تولیدی تنها یکبار آنهم در برابر ارائه کالا به مصرف کننده نهایی مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کنند.

کهیاری ضمن اشاره به معافیت مالیاتی برای حمایت از صنعتگران و کار آفرینان در شهرک های صنعتی کشور اظهارداشت: طبق قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور واحدها و طرح های صنعتی مستقر در شهرک ها تا هفت سال از پرداخت مالیات معاف هستندو همینطور در مناطق کمتر توسعه یافته این معافیت مالیاتی تا 13 سال افزایش پیدا می کند.

وی گفت: طبق گزارش های واصله از واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی کشور سازمان امور مالیاتی ضمن تاکید بر معافیت مالیاتی واحدها به دنبال دریافت کامل صورت های مالی از فعالان این حوزه است.

مدیر تامین منابع مالی و سرمایه گذاری سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران افزود: متاسفانه واحدهای صنعتی امروز به بهانه های مختلف از سوی سازمان امور مالیاتی از دریافت معافیت های مالیاتی منع می شوند.

وی تصریح کرد: قانونگذار 7 و 13 سال معافیت برای واحدهای مسنقر در شهرک های صنعتی در نظرگرفته حال سود واحد به هر میزان باشد آیا اصل معافیت به دلیل عدم گزارش یک فاکتور باید زیر سئوال برود.

کهیاری در ادامه اعمال معافیت مالیاتی در شهرک های صنعتی را یک اقدام مناسبی در جهت حمایت از توسعه سرمایه گذاری دانست و یادآورشد: متاسفانه این قانون در مرحله اجرا لنگ می زند.

برنامه «خانه تا کارخانه» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که روزهای فرد هر هفته ساعت 15 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امید یگانه» با هدف عارضه یابی و شناسایی مشکلات، موانع و اشکالات صنایع مختلف اعم ازمتوسط و بزرگ و ارائه راهکارهای عملیاتی رفع آنها، شناسایی گلوگاه های صنعتی کشور و کمک به بهبود وضع موجود صنایع از طریق برقراری ارتباط سه جانبه صنعت، دانشگاه و رسانه بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد بنابراین علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • ورزش های مناسب در جوانی، سالمندی خوبی را رقم میزند

  • چالش ها در صادرات مواد معدنی

  • وزارت بهداشت و دادستان نظام پزشکی؛ در صف اول شاکیان مراکز ترک اعتیاد غیر مجاز

  • راه اندازی رادیو اربعین از اول ماه صفر

  • مصادیق قرآنی مکافات عمل

  • علاوه بر الگوی درمانی، آگاهی والدین در درمان ضروری است

  • مافیای صادرات پسته صحت ندارد

  • ساناز سماواتی به همراه شبنم قلی خانی در پارک ساعی

  • معرفی داوران بخش های غیر شنیداری جشنواره ایران من

  • برند ساخت ایران برای صادرات کسب وکارهای کوچک و نوپا