صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

کارشناس غرب آسیا گفت: غربیها با ابزار قرار دادن عربستان و با عناوین ساختگی به نام سلفی جهادی که در حال حاضر داعش بخشی از آن است، یک نوع ویروس هاری را خواستند وارد ارگانهای سالم جهان اسلام بکنند و آنرا دچار بیماری و توده‌های بدخیم کنند.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(عربستان اندیشه تفکری وهابیت و چشم‌انداز بحران‌سازی مذهبی در منطقه) در ادامه با حضور دکترحسین حاجی،کارشناس مسائل غرب آسیا روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

دکترحسین حاجی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو اظهار کرد: غربیها با ابزار قرار دادن عربستان و با عناوین ساختگی به نام سلفی جهادی که در حال حاضر داعش بخشی از آن است، یک نوع ویروس هاری را خواستند وارد ارگانهای سالم جهان اسلام بکنند و آنرا دچار بیماری و توده‌های بدخیم کنند. اما خوشبختانه بعد از یک دهه ناکام ماند. همچنین این جریان در برابر دکترین امت واحده انقلاب اسلامی نیز توفیقی به دست نیاورد و جمهوری اسلامی ایران توانست بحران در منطقه را مدیریت کند.

وی افزود: دیپلماسی آلوده به نیرنگ عربستان در مقابل هوشیاری جمهوری اسلامی ایران با شکست مواجه شد. از طرفی جمهوری اسلامی ایران برای نشان دادن چهره پنهان شده اسلام رحمانی را که در یک دهه گذشته دچار خدشه شده بود، راهکارهای مناسبی را انتخاب کرد و به عنوان پرچمدار یک حرکت انقلابی بیدار کننده و آگاهی‌بخش در سطح منطقه و جهان کارهای بسیاری را انجام داده است. تصور کنید اگر جمهوری اسلامی در برخورد با این جریانهای تخریب کننده اسلام برخورد قاطع نداشت چه اتفاق هولناکی می‌افتاد!

این کارشناس مسائل غرب آسیا ادامه داد: از جمله اتفاقاتی که جمهوری اسلامی ایران آنرا رهبری کرد تا داعش را از ریل یک جریان و مکتب خارج کند، رویکردی که بود که در حوزه دینی برگزید و به کار گرفت. در این رویکرد به رایزنی فرهنگی در اقصی نقاط دنیا به ویژه غرب آسیا پرداخت و مبارزه بی‌امانی که با جریان ترور و تروریسم صورت گرفت.

دکترحسین حاجی گفت: باید پرسید که اگر داعش، ریشه و بنیان اسلام ناب هستند، چرا جمهوری اسلامی ایران با آنها مبارزه کرد؟ مبارزه‌ای که مردم منطقه نیز با جمهوری اسلامی ایران همراه شدند و در سرکوب و پاکسازی آن با ایران همکاری کردند! لذا ما در یکی و دو سال گذشته دیدیم کسانی که به اصطلاح مروج به دوش کشیدن پرچم ناب اسلام بودند، چگونه با ایجاد جریانهای سلفی‌گری و تکفیری در منطقه رسوا شد.

وی افزود: رسوایی داعش از سوی آمریکاییها هم عنوان شد و اوباما در سخنرانی خود در کنگره اعلام کرد که داعش نمی‌تواند نماینده تفکر اسلام باشد. این سخن دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی است که علنا داعش را غیراسلامی می‌دانند؛ جریانی که با کمک برخی کشورها در منطقه خاورمیانه بحرانی ایجاد کرد که منجر به کشتن و آواره شدن صدها مسلمان شد.

اخبار پربازدید

  • متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه سردار قاسم سلیمانی

  • وضعیت تولید مخازن استیل فرآوری مواد غذایی

  • بازتاب پیام سردار سلیمانی به مقام معظم رهبری در رسانه‌های جهان

  • زلالی خوانساری به روایت کیمیای کلمات

  • دکتر حسن انوری از«فرهنگ نویسی و ویرایش» می گوید

  • تولیدات صادرات محور در صنعت کاشی و سرامیک

  • اولویت دولت در تدوین بودجه سال آینده

  • وضعیت گردشگری در روستای «چنار شرق»

  • فرهنگ سازی در حوزه بهداشت، ایمنی و محیط زیست HSE

  • چالش های پیشرو در اقتصاد دریا و حمل و نقل دریایی