صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

کارشناس غرب آسیا گفت: غربیها با ابزار قرار دادن عربستان و با عناوین ساختگی به نام سلفی جهادی که در حال حاضر داعش بخشی از آن است، یک نوع ویروس هاری را خواستند وارد ارگانهای سالم جهان اسلام بکنند و آنرا دچار بیماری و توده‌های بدخیم کنند.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع(عربستان اندیشه تفکری وهابیت و چشم‌انداز بحران‌سازی مذهبی در منطقه) در ادامه با حضور دکترحسین حاجی،کارشناس مسائل غرب آسیا روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

دکترحسین حاجی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو اظهار کرد: غربیها با ابزار قرار دادن عربستان و با عناوین ساختگی به نام سلفی جهادی که در حال حاضر داعش بخشی از آن است، یک نوع ویروس هاری را خواستند وارد ارگانهای سالم جهان اسلام بکنند و آنرا دچار بیماری و توده‌های بدخیم کنند. اما خوشبختانه بعد از یک دهه ناکام ماند. همچنین این جریان در برابر دکترین امت واحده انقلاب اسلامی نیز توفیقی به دست نیاورد و جمهوری اسلامی ایران توانست بحران در منطقه را مدیریت کند.

وی افزود: دیپلماسی آلوده به نیرنگ عربستان در مقابل هوشیاری جمهوری اسلامی ایران با شکست مواجه شد. از طرفی جمهوری اسلامی ایران برای نشان دادن چهره پنهان شده اسلام رحمانی را که در یک دهه گذشته دچار خدشه شده بود، راهکارهای مناسبی را انتخاب کرد و به عنوان پرچمدار یک حرکت انقلابی بیدار کننده و آگاهی‌بخش در سطح منطقه و جهان کارهای بسیاری را انجام داده است. تصور کنید اگر جمهوری اسلامی در برخورد با این جریانهای تخریب کننده اسلام برخورد قاطع نداشت چه اتفاق هولناکی می‌افتاد!

این کارشناس مسائل غرب آسیا ادامه داد: از جمله اتفاقاتی که جمهوری اسلامی ایران آنرا رهبری کرد تا داعش را از ریل یک جریان و مکتب خارج کند، رویکردی که بود که در حوزه دینی برگزید و به کار گرفت. در این رویکرد به رایزنی فرهنگی در اقصی نقاط دنیا به ویژه غرب آسیا پرداخت و مبارزه بی‌امانی که با جریان ترور و تروریسم صورت گرفت.

دکترحسین حاجی گفت: باید پرسید که اگر داعش، ریشه و بنیان اسلام ناب هستند، چرا جمهوری اسلامی ایران با آنها مبارزه کرد؟ مبارزه‌ای که مردم منطقه نیز با جمهوری اسلامی ایران همراه شدند و در سرکوب و پاکسازی آن با ایران همکاری کردند! لذا ما در یکی و دو سال گذشته دیدیم کسانی که به اصطلاح مروج به دوش کشیدن پرچم ناب اسلام بودند، چگونه با ایجاد جریانهای سلفی‌گری و تکفیری در منطقه رسوا شد.

وی افزود: رسوایی داعش از سوی آمریکاییها هم عنوان شد و اوباما در سخنرانی خود در کنگره اعلام کرد که داعش نمی‌تواند نماینده تفکر اسلام باشد. این سخن دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی است که علنا داعش را غیراسلامی می‌دانند؛ جریانی که با کمک برخی کشورها در منطقه خاورمیانه بحرانی ایجاد کرد که منجر به کشتن و آواره شدن صدها مسلمان شد.

اخبار پربازدید

  • باید از عقل و احساس، توامان برای مصرف پوشاک بهره بگیریم

  • بازار سرمایه علمی ترین بخش بازار مالی

  • محدودیت صادرات مشکل بزرگ کشاورزان

  • کاهش حجم معاملات در بازار مسکن

  • بستر تولید رقابتی در جامعه فراهم شود

  • رسانه ملی گوی سبقت را از فضای مجازی و تبلیغات محیطی ربوده است/برگزاری دو مسابقه "حضور" و "بخوان" ویژه عموم مردم

  • اجرای برنامه های رادیو آوا توسط خوانندگان موسیقی ایرانی

  • آثار ادبی ومعماری شیخ بهایی برای جهانیان شگفت انگیز است

  • در زمان حکومت حضرت حجت(عج)، زندگی قرآنی می شود

  • بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا در صنعت حمل و نقل ریلی