صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: سقف پرداخت وام ازدواج به جوانان با موافقت رئیس جمهوری از 10 به 15 میلیون تومان افزایش یافته است.

رضا شیران خراسانی در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: این تسهیلات از منابع قرض الحسنه نزد بانک‌ها تامین خواهد شد.

وی همچنین اظهارداشت: اکثریت بانک‌ها با پرداخت وام قرض الحسنه میانه خوبی ندارد ولی چون این موضوع بصورت یک حکم و وظیفه قانونی نمود پیدا می‌کندبانک‌ها مکلف به پرداخت وام مورد نظر هستند.

یک عضو هیئت علمی دانشگاه و کار‌شناس پولی و بانکی نیز در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به بحث وام ازدواج جوانان گفت: این وام باید از محل قرض الحسنه بانک‌ها پرداخت شود و طبق قاعده سیستم مزبور نباید در این زمینه مشکل خاصی داشته باشند.

بیت الله اکبری مقدم افزود: مشکل اصلی سیستم بانکی در اینکه از منابع قرض الحسنه بانک‌ها استفاده غیر قرض الحسنه‌ای می‌کنند بنابراین اگر بخواهند از مجموع منابع قرض الحسنه‌ای که در اختیار آنان قرار می‌گیرد در مسیر قرض الحسنه استفاده کنند بدون تردید مشکلی نخواهند داشت.

وی همچنین اظهارداشت: در حال حاضر بانک‌ها با مشکلات زیادی مواجه هستند و می‌خواهند از طریق منابع قرض الحسنه این موارد و مسائل را رفع کنند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه و کار‌شناس پولی و بانکی به رادیو اقتصاد گفت: یک زمانی رقابت سنگینی در بحث پرداخت سودهای بالا به سپرده گذاران بین بانک‌ها برقرار بود.

وی در ادامه افزود: بدون شک پرداخت سود بالا موجب افزایش شتابان هزینه بانک‌ها می‌شود بنابراین در چنین مواقعی اگر بانک‌ها منابع ارزان قیمت در اختیار داشته باشند در جبران این نوع هزینه‌ها بسیار راهگشا خواهد بود.

اکبری مقدم ضمن اشاره به این جمله که منبع قرض الحسنه به نوعی مایه آرامش سیستم بانکی بود، اظهارداشت: اگر منبع مورد اشاره بخواهد امروز در مسیر صحیح خود هزینه شود به یقین بانک‌ها دچار مشکل خواهند شد.

وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد یادآورشد: طبق قاعده مشکل بانک‌ها نباید مشکل قرض الحسنه باشد بلکه این سیستم باید از مسیرهای دیگر چالش‌ها و مشکلات خود را رفع و رجوع کنند.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و حسن سعید کلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهم‌ترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • تقدیر از عوامل برنامه ساز رادیو معارف

  • آیین معنوی خطبه خوانی پرسنل رادیو معارف در حرم کریمه اهل بیت سلام الله علیها

  • مجلس برای پایگاه های تابستانی ردیف بودجه اختصاص دهد

  • نشست مشترک معاون صدا با مدیران پخش شبکه های رادیویی

  • معاون صدا رسانه ملی مطرح کرد

  • شنا تا رعایت کامل بهداشت ممنوع!! رادیو سلامت بررسی می کند.

  • اقدامات سازمان بهزیستی برای رفع معضل حاشیه نشینی

  • آیین رونمایی از کتاب دستاورد بیست ساله رادیو معـارف

  • آیین رونمایی از کتاب دستاورد بیست ساله رادیو معـارف

  • افزایش 5 تا 7 درصدی قیمت کالاها