صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رئیس میز عراق در سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری چهارمین نمایشگاه اختصاصی توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در بغداد خبر داد.

ابراهیم رضازاده در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصادافزود: این نمایشگاه هر ساله بهمن ماه در بغداد برگزار می شود.

وی همچنین اظهارداشت: برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در بغداد با هدف معرفی بیشتر توانمندی های کشور در حوزه های مختلف، توسعه روابط تجاری و همینطور حضور فعالانه شرکت های ایرانی در بازار عراق است.

رئیس میز عراق در سازمان توسعه تجارت ایران گفت: این نمایشگاه بزرگترین رویداد نمایشگاهی سالانه ایران در کشور عراق به شمار می رود.

وی در ادامه افزود: نمایشگاه مورد نظر در مساحتی به وسعت شش هزار متر مربع با مشارکت 200 شرکت داخلی از تاریخ 23 تا 26 بهمن ماه در مرکز نمایشگاه های بین المللی بغداد برگزارمی شود.

رضازاده بیان داشت: گروه های کالایی مورد عرضه در این نمایشگاه شامل صنایع غذایی و کشاورزی، ساختمان و صنایع وابسته، لوازم خانگی، ماشین آلات صنعتی، خدمات فنی ومهندسی، نساجی، شیمیایی و بهداشتی، پلاستیک، لوازم یدکی خودرو و صنایع وابسته است.

وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت: طی چند ساله گذشته در بغداد فقط ایران بوده که نمایشگاه اختصاصی برگزار کرده است.

رئیس میز عراق در سازمان توسعه تجارت ایران همچنین در خصوص حجم تبادلات تجاری سالانه بین ایران و عراق افزود: این حجم با احتساب صادرات کالایی، خدمات فنی و مهندسی، گاز، برق و گردشگری بیش از 12 میلیارد دلار در سال است.

اظهار داشت: صادرات غیر نفتی سالانه جمهوری اسلامی به عراق تنها شش میلیارد و 200 میلیون دلار می باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که رقم صادرات غیر نفتی فعلی ایران به عراق امکان افزایش دارد، گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این میزان صادرات تا سال هزار و 400 به میزان 15 درصد پیش بینی شده است.

رضا زاده در ادامه افزود: با توجه به اهمیت صادرات کالاهای دارای ارزش افزوده و ارز آوری حاصل از این تبادلات، کشور عراق می تواند بازار مصرف خوبی برای محصولات ایران به شمار رودبنابراین از این فرصت باید به نحو احسن در راستای اشتغال، پویایی تولید، رشد اقتصادی و موارد دیگر مملکت بهره برد.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و فرزانه صادقیان» با هدف ارائه یک تصویر بزرگ‌تر و کامل‌تر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • قدردانی از رادیو نمایش در نشست سوره مهر

  • مصداق های ادب در کتاب های درسی

  • «کاروان قرآنی انقلاب» راهی شد

  • سیری در هویت ایرانی و حقوق فرهنگی بر امواج فضیلت و فطرت

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • گرایش نویسندگان لهستانی به معجزه زبان فارسی

  • رمزگشایی رادیو ایران از انتقال آب خزر به سمنان

  • تاثیر ویژگی های حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان الگوی موفقیت

  • سیره عملی حضرت زهرا (س)