صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

کارکنان معاونت صدای سازمان صداوسیما با صدور پیامی، درگذشت آیت‌الله نصرالله شاه‌آبادی فرزند آیت‌الله محمدعلی شاه‌آبادی و عضو مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفتند.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، در پی درگذشت آیت‌الله نصرالله شاه‌آبادی، فرزند آیت‌الله محمدعلی شاه‌آبادی و عضو مجلس خبرگان رهبری کارکنان معاونت صدای سازمان صداوسیما پیام تسلیت خود را بدین شرح صادر کردند؛

"بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر ارتحال عالم ربانی و فقیه پارسا حضرت آیت‌الله حاج شیخ نصرالله شاه‌آبادی(ره) از یاران و شاگردان حضرت امام راحل که عمر با برکتشان را در راه ترویج علوم و معارف اسلامی گذراندند موجب تأسف و تأثر فراوان گردید. بدینوسلیه کارکنان معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران، رحلت این عالم ربانی را به محضر حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم‌ رهبری "مدظله العالی"، مراجع عظام «دامت برکاتهم»، حوزه‌های علمیه، بیت‌ رفیع مرحوم آیت الله شاه‌آبادی و شاگردان ایشان تسلیت عرض نموده، از خداوند متعال برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نمایند."

گفتنی است؛ آیت‌الله نصرالله شاه‌آبادی، فرزند آیت‌الله محمدعلی شاه‌آبادی و عضو مجلس خبرگان رهبری در سال 1309 هجری شمسی به دنیا آمد. اولین معلم دینی و قرآن او از نوادگان شیخ عبدالکریم حائری معروف به ملا باجی بود. شا‌ه‌آبادی تحصیلات خود را در تهران آغاز کرد و از اساتید تهران استفاده کرد و بعد از فوت پدرش به قم آمد و از اساتید بنام حوزه قم از جمله حضرات آیات بروجردی، حجت و خوانساری و امام خمینی(ره) استفاده کرد. شاه‌آبادی در سال1330 تحصیلات حوزوی خود را در نجف نزد علمای حوزه همچون آیات خویی، شیرازی، روحانی و شیخ حسین حلی گذراند. مرحوم آیت‌الله شاه‌آبادی از چند ماه پیش به علت گرفتگی عروق پا و زخم دیابت در بیمارستان بقیه الله(عج) تهران بستری بود و در نهایت پیش از ظهر امروز دار فانی را وداع گفت.

ایشان فرزند مرحوم آیت الله محمدعلی شاه‌آبادی از اساتید حضرت امام خمینی(ره) و برادر شهید آیت‌الله حاج شیخ مهدی شاه‌آبادی نماینده حضرت امام خمینی (ره) بودند.

"اطلاعیه مراسم تشییع و ترحیم رحلت عالم ربانی عبد صالح خدا آیت الله شاه آبادی"

تشییع تهران روز چهارشنبه ساعت 8:30 مسجد آیت الله شاه آبادی خیابان پامنار

تشییع قم روز چهارشنبه ساعت 15:30 مسجد امام حسن عسکری علیه السلام

مراسم ترحیم قم:

✅چهارشنبه بعد از نماز مغرب و عشاء، مسجد اعظم
✅پنجشنبه (مجلس بانوان) ساعت 10 الی 12 مسجد امیرالمومنین علیه السلام خیابان دورشهر
✅پنجشنبه (مجلس آقایان) بعد از نماز مغرب مسجد آقا خیابان انقلاب

مراسم ترحیم تهران :

✅( مجلس آقایان) : جمعه، ساعت 10 الی 12 مسجد آیت الله شاه آبادی خیابان پامنار

✅(مجلس بانوان) : جمعه، ساعت 10 الی 12 مسجد آیت الله کاشانی خیابان پامنار

اخبار پربازدید

  • ارتقای برنامه های رادیو برای جذب بیشتر مخاطب

  • فریاد وحدت

  • هیچ فردی مالک فردی دیگر نیست

  • با فرهنگ سفر کنیم : حضور گردشگران خارجی در مشهد

  • «عطر خدا» ویژه برنامه شهادت امام محمدباقر (ع)

  • بررسی تاثیر مواد مخدر بر عملکرد جنسی در "رادیو سلامت"

  • شاه آبادی: راهکار ویژه پیشگیری از سوانح را هنرمندان رسانه ملی ارائه می‌دهند/وزیر بهداشت: صداوسیما باید فرهنگ استفاده از وسیله نقلیه را جا بیندازد

  • آقای بازیگر ایران بسیار قدر دیده شد

  • مدیر رادیو قرآن از محل برگزاری مسابقات سراسری قرآن بازدید کرد

  • "از چشمه سار درایت" ویژه برنامه شهادت امام محمد باقر (ع) در رادیو فرهنگ