صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان از رشد رشد 42 درصدی اقامت گردشگران طی نوروز سال جاری در استان خبرداد.

حمید اسکندری در برنامه «روز از نو» رادیو اقتصاد افزود: بازدید از جاذبه‌های گردشگری و اماکن فرهنگی‌تاریخی استان نیز در این مدت از رشد 45 درصدی برخوردار بوده است.

وی همچنین اظهارداشت: این استان دارای 31 هتل با 841 اتاق و دو هزار و 318 تخت و 24 مهمان پذیر با 291 اتاق و 764 تخت است.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: جدا از این ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری استان رو به گسترش است.

وی در ادامه افزود: مسافران و گردشگران علاوه بر تاسیسات اقامتی در مناطق شهری می توانند از اقامتگاه های بومی گردی در سطح مناطق روستایی استفاده کنند.

اسکندری اضافه کرد: در حال حاضر از حیث اقامتگاه جهت اسکان مسافر مشکل خاصی در سطح استان کرستان وجود ندارد.

وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد بیان داشت: هم اکنون تاسیسات اقامتی استان کردستان از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان از وجود 107 رستوران بین راهی در سطح استان خبرداد و گفت: تمامی واحدهای مزبور زیر نظر این اداره کل قرار دارند.

وی ضمن اشاره به رشد 25 درصدی به لحاظ تعداد بازدید های نظارتی از رستوران های بین راهی نسبت به دوره مشابه سال قبل در استان افزود: عملکرد این واحدها در نوروز سال جاری به لحاظ بهداشتی و سایر مسائل رضایت بخش بوده است.

اسکندری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کردستان از جمله استان های غربی کشور است، اظهارداشت: مساحت این استان 29 هزار و 137 کیلومتر مربع و دارای 10 شهرستان است.

وی همچنین گفت: کردستان از حیث جاذبه های طبیعی و فرهنگی یکی از استان های بسیار غنی در کشور شناخته می شود.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان افزود: زبان، موسیقی، رخت، لباس، آداب و رسوم، جشن، قالی، گلیم، نمد، زیور آلات محلی و غیره از جمله جاذبه های فرهنگی و صنایع دستی این استان است.

وی در ادامه جلوه های گردشگری روستاهای کردستان را بسیار زیبا و بی نظیر توصیف کرد و یادآورشد: مسجد جامع سنندج، پارک آبی در بازارسنندج، خانه کرد، عمارت خسروآباد، وکیل، مشیر دیوان، حبیبی، حمام عبدالخالق، خان، امامزاده هاجر خاتون (ع) و غیره از دیگر جاذبه های دیدنی این استان به شمار می رود.

اسکندری در پایان اذعان داشت: این استان به دلیل برخورداری از جاذبه های دیدنی طبیعی، فرهنگی و تاریخی هر ساله میزبان خیل عظیمی از مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور است.

برنامه «روز از نو» کاری از گروه کشاورزی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه و مهدی شیار» با هدف فراهم ساختن لحظات شاد و مفرح صبحگاهی توام با افزایش سطح آگاهی اقتصادی شنوندگان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • باید از عقل و احساس، توامان برای مصرف پوشاک بهره بگیریم

  • بازار سرمایه علمی ترین بخش بازار مالی

  • محدودیت صادرات مشکل بزرگ کشاورزان

  • کاهش حجم معاملات در بازار مسکن

  • بستر تولید رقابتی در جامعه فراهم شود

  • رسانه ملی گوی سبقت را از فضای مجازی و تبلیغات محیطی ربوده است/برگزاری دو مسابقه "حضور" و "بخوان" ویژه عموم مردم

  • اجرای برنامه های رادیو آوا توسط خوانندگان موسیقی ایرانی

  • آثار ادبی ومعماری شیخ بهایی برای جهانیان شگفت انگیز است

  • در زمان حکومت حضرت حجت(عج)، زندگی قرآنی می شود

  • بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا در صنعت حمل و نقل ریلی