صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی هسته ای دانشگاه شهید بهشتی گفت: ایران امروز به عنوان یک کشور مستقل در زمینه فناوری هسته ای در جهان شناخته می شود.

سیدمحمودرضا آقامیری در برنامه «ساعت صنعت» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به این جمله که تاریخچه انرژی هسته ای در ایران به دوران قبل از انقلاب منوط می شود، افزود: فناوری هسته ای از عمده ترین مباحث علوم و تکنولوژی در دنیای امروز به شمار می رود چرا که در توسعه و پیشرفت کشورها بسیار نقش آفرین است.

وی ادامه داد: ایران در دوران پس از انقلاب بی واسطه و مستقل وارد عرصه فعالیت های انرژی صحلح آمیز هسته ای شد و توانست به همت متخصصان و نخبگان جوان داخلی قله های موفقیت را یکی پس از دیگری فتح و جهانیان را به حیرت وادارد.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی هسته ای دانشگاه شهید بهشتی گفت: جمهوری اسلامی امروز با تلاش های مثال زدنی صورت گرفته در بحث علم، ساخت تجهیزات موردنیاز و همینطور تجاری سازی محصولات مرتبط با انرژی هسته ای از جایگاه ممتازی در جهان برخوردار است.

وی افزود: در حال حاضر نیروی انسانی قوی و کارآمد قابل توجهی در بحث انرژی صلح آمیز هسته ای در کشور تربیت و در حوزه های مختلف علم، فناوری، تجاری سازی و غیره مشغول فعالیت هستند.

آقامیری تصریح کرد: ایران امروز بصورت مستقل و بدون هیچ گونه وابستگی در زمره 10 کشور برتر هسته ای جهان قرار دارد.

وی به رادیو اقتصاد گفت: غنی سازی اورانیوم در دنیا تنها توسط چهار تا پنج کشور انجام می شود که جمهوری اسلامی یکی از این کشورهاست.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی هسته ای دانشگاه شهید بهشتی افزود: ایران تنها کشوری در جهان است که می تواند امروز بدون هیچ نیازی به استفاده از سوخت، مواد غنی شده، کیک زرد و مواد اولیه دیگر کشورها روی پای خود بایستد و فعالیت های صلح آمیز انرژی هسته ای را دنبال کند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه ایران در شرایطی توانسته به پیشرفت های حیرت انگیز در بحث انرژی هسته دست پیدا کند که همواره با محدودیت ها و تحریم های وسیع و شدید جهانی مواجه بوده است.

آقا میری تصریح کرد: در حال حاضر از صفر تا صد فعالیت های مرتبط با فناوری هسته ای به حول قوه الهی و به مدد جوانان پر استعداد داخلی دنبال می شود ولی دنیای غرب به دنبال اینکه به هر قیمتی جلوی این موفقیت ها را سد کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: انرژی صلح آمیز هسته ای امروز در بخش های مختلف کشور از قبیل پزشکی، صنعت، کشاورزی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی هسته ای دانشگاه شهید بهشتی افزود: بدون شک بهره گیری از این فناوری زمینه ساز رشد، توسعه و بالندگی در هر کشوری خواهد بود.

برنامه «ساعت صنعت» کاری از گروه صنعت و بازرگانی به تهیه کنندگی غلامرضا عزتی روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 21 به مدت 55 دقیقه با هدف معرفی ظرفیت ها، توانمندی ها و دستاوردهای صنعتی کشور به ویژه در صنایع متوسط و بزرگ در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و تشویق و ترغیب صنعت کشور به خلاقیت، ابتکار عمل و نوآوری از رادیو اقتصاد پخش و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • شکوفایی روستاها با طرح «روستای بدون بیکار»

  • «مستند عکاسان جنگ» از رادیو تهران

  • تحلیل مسائل روز اقتصادی در «مرورگر 1332»

  • بررسی راه های پیشگیری از هاری در "مجله پزشکی"

  • معاون صدا از گزارشگران رادیو ورزش تقدیر کرد

  • رادیو تهران؛ «بیسیم چی» روایتگر دفاع مقدس

  • مراسم تودیع سرکار خانم زهره بزرگ در رادیو فرهنگ برگزارشد

  • چرا بعضی‎ها قوانین را جدی نمی‎گیرند؟

  • «کتیبه تهران»؛ ویژه شهادت حضرت امام زین العابدین (ع)

  • جایگاه حضرت زینب (س) پس از واقعه عاشورا