صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

سخنگوی طرح رجیستری تلفن همراه و مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: گوشی های تلفن همراه با نشان تجاری سامسونگ از 31 فروردین ماه سال جاری بصورت رسمی مشمول طرح رجیستری خواهند شد.

حمیدرضا دهقانی نیا در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: مرحله آخر از طرح ثبت گوشی در شبکه یا شناسه دارکردن گوشی های تلفن همراه با مشمول کردن نشان تجاری سامسونگ وارد مهمترین فاز خود می شود.

وی در ادامه اظهارداشت: افرادی که گوشی تلفن همراه سامسونگ در اختیار دارند در هر دو یا سه خشاب گوشی سیمکارت مختص به خود را جاگذاری و حداقل یکبار تماس حاصل کنند.

سخنگوی طرح رجیستری تلفن همراه و مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور از فعالان اقتصادی این حوزه نیز خواست گوشی های سامسونگی که در کف بازار یا مغازه ها موجود است ضمن جای گذاری سیمکارت مربوط به هویت صاحب تلفن همراه در هریک از خشاب های این کالا حداقل یکبارتماس حاصل تا رد موارد و ثبت گوشی در شبکه انجام شود.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که توصیه مدنظر مربوط به کسانی می شود که تلفن های همراه خود را با تازگی خریداری کرده اند یا مشمول تمامی دارندگان گوشی تلفن همراه با نشان تجاری سامسونگ خواهد بود، افزود: این توصیه شامل حال تمامی دارندگان گوشی تلفن همراه با نشان تجاری سامسونگ است.

دهقانی نیا در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه گوشی های تلفن همراه با برندهای جدید که امکان دارد از این پس وارد کشور شود آیا مشمول طرح مزبور خواهد شد، افزود: بر اساس مصوبه کمیته راهبری طرح رجیستری موبایل مستقر در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مقرر شد از 31 فروردین ماه سال جاری (تاریخ شمول نشان تجاری تلفن همراه سامسونگ) یا با اختلاف یک هفته، 5 یا 10 روز بقیه برنده ها نیز مشمول طرح شوند.

وی تصریح کرد: بر این اساس امکان دارد گوشی در اختیار برخی از هموطنان سامسونگ، اپل، نوکیا، تکنو، هوآوی، ال جی و غیره نبوده بلکه سایر برند ها باشد بنابراین توصیه می شود عملیات ثبت گوشی در شبکه ( قرار دادن سیمکارت مختص به خود در هریک از خشاب های موبایل و برقراری تماس ) را حداقل برای یکبار انجام دهند.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و فرزانه صادقیان» با هدف ارائه یک تصویر بزرگ‌تر و کامل‌تر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • چتر بیمه روستائیان بر سر 700 هزار قالیباف

  • پوشش رادیویی سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم

  • گردهمایی بانوان قرآنی 28 کشور جهان در ایران /آغاز نهضت فرا گیر آموزش قرآن همزمان با مسابقات بین المللی قرآن

  • سنگ کلیه، بیماری بسیار شایع

  • در برنامه نبض چهارشنبه بیست و نهم فروردین درباره دیالیز عصبی صحبت میکنیم

  • مرور خاطرات جانبازان و آزادگان در رادیو تهران

  • عارفانه‌های مناجات شعبانیه از امواج فضیلت و فطرت

  • آیین راه اندازی "رادیو کتاب" و رونمایی از "پایگاه جامع کتاب گویا" برگزار می شود

  • معاون صدا در نشست برنامه‌ریزی محتوایی شبکه‌های رادیو عنوان کرد؛

  • عربستان در مسیر توسعه صنایع پائین دستی نفت