صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

برنامه "مجله دوچرخه سواری" روز دوشنبه، 27 فروردین ماه در گفتگو با مسعود وفایی؛ مسئول سازمان لیگ فدراسیون دوچرخه سواری، به تشریح وضعیت لیگ و راهکارهای رشد آن اختصاص داشت.

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود وفایی مسئول سازمان لیگ فدراسیون دوچرخه سواری در گفت وگو با رادیو ورزش در رابطه با عوامل تضعیف کننده این رشته پرطرفدار ورزشی که موجب کاهش تعداد تیم ها و نفرات و همچنین پایین آمدن سطح کیفی مسابقات نسبت به سال های گذشته شده اظهار داشت: در فدراسیون دوچرخه سواری، مجموعه ای از عوامل باید اتفاق بیافتد تا به تبع آن کیفیت تیم ها و مسابقات بالا برود.
وی با پراهمیت دانستن برگزاری منظم مسابقات لیگ افزود: فدراسیون های موفق در بخش مسابقات به خصوص مسابقات لیگ، سازمان یافته هستند وبدون تردید پویایی ورزشکاران قطعا با برگزاری مسابقات مستمر و با برنامه ظهور وبروز پیدا می کند.
وی عدم برنامه ریزی و نیز عدم توانایی برای جذب منابع مالی را دو ضعف مهم در این رشته ورزشی دانست و گفت: در دوچرخه سواری ابتدا باید جایگاه، ظرفیتهای این رشته ورزشی و همینطور اهداف رقابتها را برای حامیان مالی بصورت شفاف تبیین کنیم تا از این طریق بتوانیم در جذب حامیان مالی در این رشته پرطرفدار موفق عمل کنیم. در حال حاضر این ورزش در دنیا طرفداران زیادی دارد و در المپیک یک رشته پایه و پرمدال است. سرمایه گذاری روی این رشته قهرمانی و مدال آور می تواند پیامدهای مالی خوبی را حاصل کند.
وفایی پخش زنده رادیویی و تلوزیونی را عامل مهمی در حمایت و پشتوانه سازی برای یک رویداد ورزشی دانست و یادآور شد: تجربه نشان داده رشته های سالنی که امکان پخش زنده دارند موفقیت بیشتری در جذب حامیان مالی داشته اند. یکی از موضوعاتی که سال گذشته در رقابت های لیگ با آن مواجه بودیم افت تعداد تیم ها در پایان لیگ بود. نبود امکانات و منابع مالی دلیل اصلی بسیاری از باشگاه ها بود. بعضی اوقات می بینیم تیم ها به صورت هیئت شرکت می کنند و ما اصلا موافق نیستیم که هیئت ها بخواهند تیم داری کنند.
مسئول سازمان لیگ فدراسیون دوچرخه سواری خاطرنشان کرد زمانی می توانیم برای حامیان این رشته نمود داشته باشیم که مسابقات را انعکاس دهیم. این امکان در مسابقات پیست و متمرکز بیشتر فراهم است. اما متاسفانه کمبود امکانات پیست در سراسر کشور به این مسئله دامن زده است.
وفایی به وضعیت نامناسب پیست های سیمانی برای برگزاری مسابقات اشاره کرد و افزود: با پیگیری های مداوم، تعدادی از پیستها احیا شده است اما کافی نیست.
وی از برنامه ریزی برای برگزاری مسابقات سال جاری در مشهد و تبریز خبر داد و اظهار امیدواری کرد پیست چوبی ساری و مازندران در سال جاری راه اندازی شود.
مسئول سازمان لیگ فدراسیون دوچرخه سواری در پایان این گفت وگو، تعدد برگزاری مسابقات ، امکان پخش زنده رادیویی و تلویزیونی و همچنین ایجاد جذابیت های محیطی بیشتر در پیست مسابقات را از جمله عوامل ارتقاء و پیشرفت دوچرخه سواری دانست.
برنامه مجله دوچرخه سواری کاری از گروه مسابقات ورزشی، هرهفته دوشنبه ساعت 15:05 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

اخبار پربازدید

  • شکوفایی روستاها با طرح «روستای بدون بیکار»

  • «مستند عکاسان جنگ» از رادیو تهران

  • تحلیل مسائل روز اقتصادی در «مرورگر 1332»

  • بررسی راه های پیشگیری از هاری در "مجله پزشکی"

  • معاون صدا از گزارشگران رادیو ورزش تقدیر کرد

  • رادیو تهران؛ «بیسیم چی» روایتگر دفاع مقدس

  • مراسم تودیع سرکار خانم زهره بزرگ در رادیو فرهنگ برگزارشد

  • چرا بعضی‎ها قوانین را جدی نمی‎گیرند؟

  • «کتیبه تهران»؛ ویژه شهادت حضرت امام زین العابدین (ع)

  • جایگاه حضرت زینب (س) پس از واقعه عاشورا