صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیر گروه اقتصاد و جامعه شبکه تخصصی رادیو اقتصاد گفت: صاحبان اصلی رسانه ملی به خصوص برنامه ایستگاه نود وهشت این رادیو مخاطبان هستند.

ولیان در برنامه «ایستگاه نود و هشت» رادیو اقتصاد افزود: تمامی همکاران در شبکه تخصصی رادیو اقتصاد بالاخص عوامل برنامه ایستگاه نود و هشت وظیفه خدمت رسانی به مردم را افتخار خود دانسته و با شوق و رغبت در این مسیر گام برمی دارند.

وی همچنین در خصوص طرح سئوالی از مردم مبنی بر این که «تا به الان برنامه ایستگاه نود و هشت رادیو اقتصاد را چگونه دیدین وتجربه ای که از این ایستگاه داشتین برای زندگی تان بالاخص زندگی اقتصادی چه بوده» در برنامه امروز اظهارداشت: هرساله درروز رادیو بویژه در سالگرد برنامه ایستگاه نود و هشت عوامل و دست اندرکاران برنامه در معرض ارزیابی، قضاوت و نقطه نظرات سازنده مخاطبان قرارمی گیرند چرا که انجام کار مفید و موثر بدون نقطه نظرات و انتظارات مخاطبان به معنای واقعی نمود عملی پیدا نخواهد کرد.

مدیر گروه اقتصاد و جامعه شبکه تخصصی رادیو اقتصاد گفت: دلیل اصلی انتخاب این پرسش از مردم به عنوان صاحبان اصلی رسانه در برنامه امروز ایستگاه نود و هشت ضمن ارزیابی وضعیت فعلی اینکه با کمک نقادانه مخاطبان بتوان گام های سال 97 را بهتر ازسال های گذشته در این مسیر خدمتگذاری برداشت.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که حضرتعالی عملکرد برنامه ایستگاه نود و هشت رادیو اقتصاد را چگونه ارزیابی می کنید، افزود: یک مجموعه فکری و رسانه ای طی سه سال گذشته در مجموعه رادیو اقتصاد شکل گرفت ودر ابتدای امر از سوی «مهرگان سوادکوهی» طرح اولیه برنامه ایستگاه نود و هشت بر مبنای ساختار جدید جدول پخش شبکه درسال 1394 ارائه و در عین حال جلسات بسیار فشرده و مفیدی در هر هفته برای ارزیابی تمامی زوایای کار با حضور کارشناسان و صاحب نظران برگزار شد.

ولیان تصریح کرد: حال به نظر می رسد برخی از مسائل و موضوعات مورد پیش بینی در این جلسات خوشبختانه امروز محقق شده و ادامه مسیر مزبور به سمت رشد و تعالی همچنان به قوت خود باقیست.

وی در خصوص محتوای برنامه ایستگاه نود و هشت در سال پیشرو نیز به رادیو اقتصاد گفت: مسئله ای که عوامل و دست اندرکاران این برنامه از همان ابتدا یعنی اردیبهشت ماه سال 1394 تا به امروز از سوی مخاطبان مواجه هستند این بود که رادیو اقتصاد چرا باید به این موضوعات بپردازد؟

مدیر گروه اقتصاد و جامعه شبکه تخصصی رادیو اقتصاد افزود: انتظار ابتدایی و اولیه برخی از مخاطبان این بود که رادیو باید به موضوعات صرفا نظری و آکادمیک حوزه اقتصاد یا حوزه های خبری و اطلاع رسانی تولید برنامه داشته باشد.

وی تصریح کرد: بر اساس جدول پخشی که در سال 1394 یعنی در دوران مدیریت جدید شبکه رادیو اقتصاد کلید خورد رویکردهای در فضای جدول پخش در نظر گرفته شد که از جمله این رویکردها «برنامه های تعامل محور» بود.

ولیان در این مصاحبه گفت: کمتر شاید در رسانه سابقه داشته باشد به این شکل که نظرات موافق و مخالف مخاطبان به صراحت، خیلی شفاف، دقیق و بدون سانسور پخش شود.

وی در ادامه افزود: نکته ای که در این میان بسیار حائز اهمیت است اینکه نمی توان منکر نقش فرهنگ در اقتصاد شد.

مدیر گروه اقتصاد و جامعه شبکه تخصصی رادیو اقتصاد با اذعان اینکه بخش زیادی از مسائل در حوزه اقتصاد با خاستگاه فرهنگی است، اظهارداشت: جایگاهی که اقتصاد در سبک زندگی و همینطور اثری که اقتصادرفتاری در پرورش نسل آینده کشور در خانواده ها دارد بسیار مهم و در خورد توجه است بنابراین نمی توان به راحتی از کنار این موارد و مسائل گذشت.

وی افزود: موضوعاتی که در برنامه انتخاب و پخش می شود برخی مبتنی بر مطالعات و پژوهش و برخی دیگر از موضوعات مربوط به سفارش، انتخاب و دقت نظر شوندگان است.

ولیان اضافه کرد: پیامک های که مخاطبان در قالب پیشنهادو انتقاد به سامانه ارتباطی برنامه ارسال می کنند این پیامک ها ضمن دسته بندی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته و پیشنهادات و موارد سازنده و اثر بخش بر اساس شرایط زمانی و مقتضیات موضوعی در برنامه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

وی همچنین یادآورشد: برخی از موضوعات برنامه ایستگاه نود و هشت به ظاهر اینطور به نظر برسد که رنگ تکرار به خود گرفته ولی این تکرار از باب ضرورت و توجه به موضوع مورد نظر است.

برنامه «ایستگاه نود و هشت» کاری از گروه اقتصاد و جامعه شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 9 صبح به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امید یگانه و فرزانه صادقیان» با هدف تبیین برخی از مسائل اقتصادی روز کشور، چالش های موجود و همچنین اطلاع رسانی در بستری تعاملی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت رادیو اقتصاد مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • پیگیری خدمت رسانی به هموطنان سیل زده از سوی رادیو پیام

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود