صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران از سرمایه گذاری سوئیسی ها در معادن روی و سرب کشور خبرداد.

بهرام شکوری در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: هم اکنون قراردادهای سرمایه گذاری سوئیسی ها در معادن مس سرچشمه، سونگون، سرب و روی انگوران نهایی شده است.

وی همچنین با بیان اینکه معدن سرب و روی مهدی آباد یزد دومین ذخیره روی در جهان به شمار می رود، اظهارداشت: جدا از این سوئیسی ها علاقمند به مشارکت در پروژه مدنظر و همینطور فروش مواد مورد استخراج این معدن در بازارهای جهانی هستند.

رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: ورود سرمایه گذاران خارجی در پروژه های معدنی کشور ضمن تسریع در بهره برداری پروژه ها در بحث توسعه صادرات، قدرت ارزآوری، ایجاد اشتغال، رشد اقتصادی و غیره بسیار نقش آفرین خواهند بود.

وی در ادامه از سرمایه گذاری 350 میلیون دلاری کنسرسیوم بخش خصوصی در پروژه معدن سرب و روی مهدی آباد خبرداد و افزود: این میزان سرمایه گذاری تنها مربوط به فاز نخست این پروژه است.

شکوری با تصریح اینکه نخستین واحد فرآوری این معدن نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید، اضافه کرد: بهره برداری از کارخانجات فرآوری سرب و روی مهدی آباد علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار و تامین خوراک کارخانه‌های سرب و روی داخلی فرصت حضور کشور در بازار فلزات سرب و روی جهان را به عنوان یکی از تولیدکنندگان مهم فراهم می کند.

وی همچنین از احداث کارخانه 800 هزار تنی کنسانتره روی در جوار معدن مهدی آباد یزد خبرداد و اظهارداشت: این معدن توان تولید سه درصد روی جهان را دارد.

رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: خوشبختانه در شرایطی که طی سال‌های گذشته هیچ ذخیره بزرگی از روی در جهان کشف نشده است، آغاز بهره‌برداری از این معدن می‌تواند به رخدادی جهانی تبدیل و جایگاه ایران را در صنعت سرب و روی جهان بطور قابل ملاحظه‌ای ارتقا دهد.

وی در ادامه این مصاحبه رادیویی افزود: تمامی اعضای کنسرسیوم معدن سرب و روی مهدی آباد یزد از بخش خصوصی واقعی و همینطور در زمینه روی صاحب تجربه هستند.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و حسن سعید کلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهم‌ترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود

  • قانون اعاده اموال نامشروع اول به سراغ ثروت های کلان خواهد رفت