صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری از ترنورمالی افزون بر 20 هزار میلیارد تومانی سالانه شرکت های دانش بنیان در کشور خبر داد.

روح الله استیری در گفتگو با رادیو اقتصاد از فعالیت سه هزار و 350 شرکت دانش بنیان در ایران خبرداد و افزود: از این تعداد 800 شرکت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، 700 تا 800 شرکت در حوزه زیست فناوری،400 شرکت در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و غیره فعال هستند.

وی در ادامه از رشد صادرات محصولات دانش بنیان در کشور خبرداد واظهارداشت: نقش این شرکت ها در رشداقتصادی، اشتغال افزایی، ارزآوری و بسیاری موارد دیگر در مملکت بسیار پر رنگ است.

مدیرکل دفترتوسعه کسب و کارمعاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری گفت: خوشبختانه حرکت های بسیار خوبی در بحث گسترش صادرات محصولات دانش بنیان در کشور انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به مشکلات پیشروی شرکت های دانش بنیان به رادیو اقتصاد افزود: این شرکت ها برای ورود به بازارهای خارجی و توسعه صادرات با چالش های جدی مانند عدم شناخت صحیح از بازارهای صادراتی، تامین سرمایه، نقل و انتقالات پولی و غیره مواجه هستند.

استیری تصریح کرد: معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری در سال های اخیر بسته های حمایتی مناسبی جهت توسعه صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان تعریف و به مرحله اجرا درآورده است.

وی همچنین گفت: حضور شرکت های دانش بنیان داخلی برای حضور در بازارهای بین المللی یکی از مهمترین ماموریت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و خوشبختانه تاکنون قدم های خوبی در این حوزه برداشته شده است.

مدیرکل دفترتوسعه کسب و کارمعاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری افزود: این معاونت برای توانمندسازی شرکت های دانش بنیان خدمات گسترده ای را در زمینه مشاوره های تخصصی، برگزاری دوره های آموزشی، اخذ استانداردهای بین المللی، تسهیل شرایط دریافت مشوق های مالی، ایجاد نمادهای تجاری، اعزام به نمایشگاه های خارجی وبسیاری موارد دیگربه شرکت های مزبور ارائه می دهد.

وی اضافه کرد: جدا از این شرکت های دانش بنیان می توانند از پایگاه ها و کارگزاران صادراتی ایران که در خارج از مرزهای کشور مستقر هستند برای انجام مشاوره و شناخت راهکارهای حضور در بازار سایر کشورها استفاده کنند.

استیری در ادامه یادآورشد: نقش کارگزاران برون مرزی در رفع موانع صادراتی و تسریع امر صادرات در کنار شرکت های مدیریت صادرات و پایگاه های صادراتی غیر قابل انکار است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و حسن سعید کلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهم‌ترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود

  • قانون اعاده اموال نامشروع اول به سراغ ثروت های کلان خواهد رفت