صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی گفت: جهادگران در عرصه های کشاورزی و احیای اراضی به ویژه در مناطق محروم و جنگ زده خوزستان و ایلام ایفای نقش می کنند.حجت ترشیزی در برنامه «روز از نو» رادیو اقتصاد با بیان اینکه مبارزه با ریزگردها از مهمترین اولویت های جهادگران است، افزود: هم اکنون تمامی یگان های پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد در قالب شرکت های زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی وارد عرصه شده اند.

وی اظهارداشت: شرکت های مورد نظر طی دو سال گذشته قسمت های بزرگی از پروژه مبارزه با ریزگردها و بیابان زدایی در جنوب کشور را اجرا کرده اند.

مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: روحیه، فرهنگ و مدیریت جهادی باید در همه عرصه های جمهوری اسلامی به ویژه جهاد کشاورزی پررنگ باشد چرا که این وزارتخانه در تامین امنیت غذایی جامعه نقش اساسی دارد.

وی همچنین گفت: جهاد سازندگی در 27 خردادماه سال 58 ضمن بسیج امکانات مردمی و مهندسی به فرمان امام خمینی (ره) با هدف محرومیت زدایی آغاز به کار کرد.

ترشیزی با اشاره به اینکه این نهاد مقدس تمامی امکانات و نیروهای کشور را بسیج کرد تا در سازندگی نقش مهمی ایفا کند، افزود: در طول جنگ نیز با بسیج شبکه عظیم مردمی و امکانات مهندسی به پشتیبانی از نیروهای مسلح برخاست.

وی اظهارداشت: جهاد کشاورزی با تقدیم سه هزار و 300 شهید، 24 هزار جانباز، یکهزار و 300 آزاده و 540 هزار نیروی اعزامی به جنگ نقش موثری در دفاع از کشور داشته است.

مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: جهادگران در طول جنگ تحمیلی دارای خلاقیت ها و ابتکارات ارزنده ای بوده اند که در تحقق اهداف با ارزش بوده است.

وی با اشاره به برنامه های جهادگران در سالروز تشکیل جهاد کشاورزی افزود: میثاق با آرمان های امام راحل و شهدا در بهشت زهرا، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، برگزاری مراسم ویژه با حضور مقام های عالی وزارت جهاد کشاورزی و جهادگران و برگزاری مراسم تجدید عهد و میثاق با آرمان های رهبر کبیر انقلاب در حرم این امام بزرگوار از جمله این برنامه ها است.

برنامه «روز از نو» کاری از گروه کشاورزی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 6,30 به مدت 85 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه و مهدی شیار» با هدف فراهم ساختن لحظات شاد و مفرح صبحگاهی توام با افزایش سطح آگاهی اقتصادی شنوندگان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • آغاز پخش یک سریال نمایشی با همکاری 2 شبکه رادیویی

  • انتصاب مدیر کل برنامه ریزی و نظارت معاونت صدا

  • انتصاب فرمانده بسیج حوزه معاونت صدای رسانه ملی

  • سلبریتی ها و مهندسی فرهنگی در میدان آزادی رادیو فرهنگ

  • خوانش بخشی از کتاب « اشتباه در بخت ستارگان» در «رویای کاغذی»

  • انگیزه «میرزا رضا کرمانی» از قتل ناصرالدین‌شاه در« شنیدنی های تاریخ»

  • جمعه در رادیو فرهنگ بشنوید: بررسی موسیقی فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند»

  • نگاهی بر ویژگیهای فعال رسانه ای منتظر در برنامه "تا جمعه ظهور"

  • راهکاری برای مقابله لجبازی کودکان و نوجوانان دربرنامه «خشت اول»

  • سفر به پرجمعیت ترین کشور جهان با رادیو فرهنگ در سفرنامه خوانی