صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

یک کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: بدون شک با اجرای طرح اوراق گواهی پیش‌فروش سکه تب بازار کنترل خواهد شد.

کنترل خواهد شد.

علی جعفری در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد با بیان اینکه دولت طی سال گذشته سکه هایی را در سررسیدهای متفاوت پیش فروش کرد تا بازار را کنترل کند، افزود: متاسفانه بازارهای موازی بازدهی مناسبی نداشته اند و سیاست های ارزی دولت نیز نامطلوب بوده همین مسئله سبب شده بازار سکه از کنترل خارج شود.

وی با اشاره به اینکه بخش بسیاری از سرمایه های مردمی از بازارهای موازی مانند مسکن، بورس و تولید به سمت بازار سکه هدایت شده است، اظهارداشت: باوجود تزریق 800 هزار قطعه سکه همچنان تب بازار سکه بالاست.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه ادامه داد: بانک مرکزی با همراهی سازمان بورس و اوراق بهادار برای کاهش تب بازار سکه طرح اوراق گواهی پیش‌فروش سکه را ارائه کرده است.

وی همچنین گفت: افراد ثبت نام کننده در طرح پیش فروش سکه می توانند کارت های دریافتی خود را به بانک های عامل برده و به جای آن اوراق گواهی پیش‌فروش سکه دریافت کنند.

جعفری با تاکید براینکه این اوراق در سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت می شود، افزود: دارندگان اوراق مورد نظر می توانند آنها را در بازار معامله و یا از آنها نگهداری کنند.

وی با اشاره به اینکه در صورت اجرای این طرح سکه در بازار به اندازه کافی موجود خواهد بود به طوری که تب بازار کاهش می یابد و به تعادل می رسد، اظهارداشت: اجرای طرح گواهی پیش‌فروش سکه می تواند به افزایش شفافیت در بازار کمک کند و الگوی مناسبی برای بازارهای دیگر باشد.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و حسن سعید کلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • پیگیری خدمت رسانی به هموطنان سیل زده از سوی رادیو پیام

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود