صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی از خوداتکایی 90 درصدی تولید در حوزه ماشین‌آلات کشاورزی کشور خبرداد و گفت: تحریم ها در عمل تاثیری بر این حوزه نخواهد داشت.

کامبیز عباسی در برنامه «رهیافت» رادیو اقتصاد افزود: سرمایه گذاری در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی به خصو ص طی پنج ساله اخیر در کشور بسیار گسترده و هدفمند بوده است.

وی همچنین اظهارداشت: طی این مدت بیش از پنج هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه صنعت ماشین های کشاورزی برای توسعه مکانیزاسیون در مملکت انجام شده است.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: بخش عمده ای از کشاورزان با این حجم سرمایه گذاری صاحب لوازم و تجهیزات کشاورزی و در عین حال صنایع داخلی مرتبط با این حوزه نیز از دایره رکود خارج و پویا شدند.

وی افزود: طی این مدت 90 هزار دستگاه تراکتور و 190 هزار تجهیزات و ادوات کشاورزی با 80 درصد تسهیلات در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

عباسی تصریح کرد: هم اکنون صنعت ماشین های کشاورزی 90 تا 95 درصد نیاز های داخل را در بحث توسعه مکانیزاسیون پوشش می دهد.

وی به رادیو اقتصاد گفت: تمامی گندم و دانه های روغنی کشور در حال حاضر با بذرکارها و ردیف کارهای ساخت داخل کشت و کار می شود.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی ضمن اشاره به اینکه 96 درصد غلات کشور بوسیله کمباین های تولید داخلی برداشت می شود، افزود: ایران در اکثر محصولات کشاورزی به ویژه عملیات مرسوم از واردات ماشین آلات کشاورزی بی نیاز و به خود اتکایی رسیده و تنها در 10 درصد موارد وابسته به خارج است.

وی اضافه کرد: ماشین های کشاورزی که از خارج وارد می شوند اغلب دارای فناوری های نوین هستند.

عباسی بیان داشت: نشاکارها، کمباین های برداشت برنج، ماشین آلات مرتبط با حوزه باغبانی به سبب تکنیک بر بودن در این دسته جای می گیرند.

وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد یادآورشد: کشور ایران امروز در اکثر موارد به ویژه در حوزه تولید محصولات اساسی از واردات ماشین های کشاورزی بی نیاز و در عین حال تحریم ها در این فضا هیچ تاثیری نخواهد داشت.

برنامه «رهیافت» کاری از گروه کسب و کار شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 20 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و محمد جوادی نژاد» با هدف تبیین سخنان روز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی در قالب گفتگو محور و برنامه ترکیبی بر اساس تمامی بندهای اقتصاد مقاومتی بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • پیگیری خدمت رسانی به هموطنان سیل زده از سوی رادیو پیام

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود