صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رئیس خانه معدن ایران گفت: نقدینگی که می تواند نویدبخش سرمایه گذاری باشد متاسفانه امروز به یک معضل بزرگ در کشور تبدیل شده است.

محمدرضا بهرامن در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: هم اکنون حجم سرمایه های سرگردان در جامعه بسیار بالا و هر روز نسبت به گذشته بر حجم این نقدینگی افزوده می شود.

وی همچنین اظهارداشت: سرمایه های سرگردان باعث تلاطم و ناآرامی در اقتصاد مملکت شده است.

رئیس خانه معدن ایران گفت: برنامه ریزی و سیاست گذاری ها در کشور باید به نحوی باشد که این نقدینگی ضمن جلب و جذب بتواند در مسیر درست هدایت شود.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا انباشت نقدینگی در جامعه به مانند سایر ممالک دنیا در اقتصاد کشور موثر نیست، افزود: این مسئله ریشه در سیاست های پولی، بودجه های نفتی و عدم توسعه زیرساخت های بخش تولید مملکت دارد.

بهرامن تصریح کرد: متاسفانه زیرساخت ها ی لازم برای بخش تولید به درستی در کشور فراهم نشده است.

وی به رادیو اقتصاد گفت: بخش عمده ای از دلارهای ناشی از فروش نفت بجای توسعه زیرساخت های اساسی در حوزه های جاری هزینه می شود.

رئیس خانه معدن ایران افزود: زیرساخت های بخش تولید امروز به نحوی نیست که بتوان سرمایه های سرگردان جامعه را جلب و جذب کند.

وی بیان داشت: برای جذب سرمایه های سرگردان باید فضای کسب و کار در جامعه اصلاح شود.

بهرامن اظهارداشت: تنها با وضع قوانین نمی توان فضای کسب و کار را بهبود بخشید بلکه برای تحول در این حوزه باید تمامی تلاش ها معطوف به عزم ملی، بهره گیری از ظرفیت تشکل های مردم نهاد، تقویت روحیه جهادی و غیره باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود معدن را از بخش های با مزیت بالا توصیف کرد و گفت: عمده معادن کوچک و متوسط کشور امروز در اختیار بخش خصوصی است.

رئیس خانه معدن ایران افزود: برای دستیابی به رشد اقتصادی در حوزه معدن باید سرمایه گذاری مناسبی در این بخش صورت گیرد.

وی تصریح کرد: بستر سازی ها در کشور باید به نحوی باشد که سرمایه های سرگردان به این سمت و سو معطوف شود چرا که معدن در بحث اشتغال افزایی، پویایی تولید، محرومیت زدایی، توسعه صادرات، رشد اقتصادی و بسیاری موارد در جامعه حائز اهمیت است.

بهرامن گفت: بخش معدن با برخورداری از مزیت های فراوان در بحث جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور بسیار نقش آفرین است.

وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد یادآورشد: بدون شک بخش معدن و صنایع معدنی پیشران اقتصاد کشور است و با متحول شدن این بخش سایر بخش‌های صنعتی و اقتصادی جامعه فعال می‌شود.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و حسن سعید کلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • پیگیری خدمت رسانی به هموطنان سیل زده از سوی رادیو پیام

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود