صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیر رادیو قرآن گفت: طرح قرآنی بشارت از 18 سال پیش با نام «آیه های زندگی» از رادیو قرآن آغاز شد که با موفقیت بسیاری همراه بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، طرح قرآنی بشارت اصالتا 18 سال پیش با نام «آیه های زندگی» از رادیو قرآن آغاز شد. این طرح ابتکار رادیو قرآن بود که از حدود ده سال پیش وارد فاز گسترده تری شد، شبکه قرآن سیما و برخی دستگاه های دیگر قرآنی پا پیش گذاشتند و طرح را به جلو بردند. به عقیده من همین ماندگاری طرح، نشان از موفقیتش دارد. طرح در طول سال های برگزاری اش به خوبی جواب داده و حضور باشکوه مردم در مراسم افتتاحیه و اختتامیه هم گواهی بر حرف ماست. از جمله تاثیرات طرح در طول سال های برگزاری اش این است که عده زیادی را مشغول حفظ قرآن کرده و این هم ارزنده است.
از قدیم در رادیو قرآن گرچه طرح بشارت از تابستان شروع می شد، اما در طول سال هم ادامه داشت و برنامه های آموزش حفظ ما ادامه پیدا می کرد. امسال نوعی هم افزایی و مشارکت پربرکت میان رسانه های مختلف ایجاد شد تا طرح در طول سال هم ادامه داشته باشد و تمام سازمان ها و تشکل های مردمی قرآنی که مشغول فعالیت در این زمینه هستند، در طول سال هم به فعالیتشان ادامه بدهند تا به هدف اصلی ده میلیون حافظ دست یابیم. طرح امسال ما فقط مختص تابستان و ایام فراغت مخاطبان نیست و در ادامه فصول سال هم ادامه پیدا خواهد کرد.
درخصوص فعالیت های کلی شبکه رادیویی قرآن و معارف سیما می توان این طور گفت که محور فعالیت های این شبکه با دیگر شبکه های مختلف سازمان فرق می کند. شبکه های دیگر به فراخور زمان و موضوع، سهم خود را در زمینه قرآن و قرآن خوانی ادا می کنند؛ اما رویکرد رادیو قرآن اختصاصی تر است و محدود به زمان نمی ماند. ما در طول ایام تابستان گرچه با توجه به فراغت دانش آموزان و دانشجویان، برنامه ها را بیشتر به سمت ساختارهای جوان پسندانه و تقویت قرآن خوانی آنان سوق می دهیم، اما برنامه های روتین و ثابت شبکه را هم ادامه می دهیم. از جمله این برنامه ها می توانم به تفسیر آیت ا... جوادی آملی اشاره کنم که پخش آن نزدیک به 20 سال است روی آنتن رادیو قرآن ادامه دارد. در نتیجه همه برنامه های ما در طول این مدت به پوشش جزء 30 قرآن و طرح معطوف نیست؛ اما عموم برنامه ها را به آن سو سوق می دهیم.
خوشبختانه می توانم اعلام کنم مخاطبان شبکه رادیویی قرآن، از این شبکه میزان رضایت بالایی دارند. تعداد شنونده هایمان با توجه به فعالیت شبکه های رادیویی همسویی چون رادیو ترتیل و رادیو تلاوت همچنان درصد امیدوارکننده ای دارد.
در بخش میزان رضایت مخاطبان هم باز این عدد قابل توجه است و طبق آخرین اعلام رسمی سازمان پژوهش و افکارسنجی سازمان صدا و سیما، نزدیک به 98 درصد مخاطبان از برنامه هایمان رضایت دارند.

اخبار پربازدید

  • بالاترین افتخار برای رادیو معارف، همین بس که از حمایت علما و مراجع دینی برخوردار است

  • شب نشینی حامد عنقا در رادیو تهران

  • دکتر شاه‌آبادی در نشست مشترک با معاون اجتماعی نیروی انتظامی

  • انتصاب جدید در معاونت صدای رسانه ملی

  • رادیو نمایش به مناسبت هفته کتاب "گیومه " باز می کند

  • جایزه 5 میلیون تومانی طراحی پوستر

  • سابقه 16 ساله ایجاد بازار نفت خام در ایران

  • تحلیل و ارزیابی قانون معادن کشور

  • معرفی ظرفیت های تجاری دریایی ایران

  • آخرین قسمت از " خواهران غریب" در رادیو تهران