صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع


همزمان با آغازین روزهای تابستان ، طرح بزرگ قرآن کتاب زندگی فعالیت منسجم خود را با محوریت حفظ جز سی قرآن کریم آغاز کرد .


به گزارش روابط عمومی معاونت صدا ، حجت السلام و المسلمین ذکاوت قائم مقام شبکه رادیویی قرآن با تاکید بر اهمیت این طرح گفت : با توجه به مصوبه شورای فرهنگی توسعه قرآن ،تمامی نهادهای قرآنی از جمله رسانه ملی، حفظ جز سی کلام الله مجید را در دستور کار قرار داده اند .بر این اساس این اقدام در سه بخش دسته بندی شد که به ترتیب در سه فصل تابستان ، پاییز و زمستان جز سی قرآن حفظ می شود و سایر جزهای کلام الله مجید نیز در سالیان آینده مد نظر قرار میگیرند .
وی با اشاره به مشارکت سایر شبکه ها رادیویی خاطر نشان کرد : در این طرح علاوه بر رادیو قرآن، شبکه های دیگر رادیویی از جمله جوان ،معارف ،ورزش گفتگو، نمایش و پیام بر اساس رویکرد و ماموریت های خود در کنار سایر شبکه ها برنامه های مختلف و متنوعی از 90 ثانیه تا 10 دقیقه را آماده کرده اند و این طرح را همراهی می کنند .همراهان رادیو قرآن نیز می توانند از 9 تیر ماه تا 31 مرداد ماه و از ساعت 17 الی30: 18 شنونده برنامه مرتبط با این طرح به صورت زنده باشند.
همچنین بعد از هماهنگی های به عمل آماده با اداره اوقاف استان تهران روزهای پنجشنبه این برنامه در 9 بقعه متبرک استان تهران و با حضور مردم مومن به صورت زنده و از ساعت 18 الی 19:30پخش می شود .
قائم مقام رادیو قرآن با اشاره به عقبه درخشان طرح قرآن کتاب زندگی در سالیان گذشته ادامه داد :طرح قرآن کتاب زندگی در رسانه ملی توسط معاونت های سیما ، برون مرزی ، سیاسی و امور استان ها انجام می شود که در آن علاوه بر حفظ جز سی قرآن جنبه های مختلف دیگر از قبیل آموزش نکات مفهومی و تفصیلی مد نظر قرار میگیرد.
وی ادامه داد : با توجه به اینکه ایام تابستان به گونه ای است که بیشتر مسافرت ها در این فصل از سال اتفاق می افتد در این فصل قصد داریم حفظ سوره های مبارکه ناس تا زلزال را در این ایام قرار دهیم.
مخاطبانی که در این طرح شرکت می کنند روزانه دو جایزه از رادیو قرآن دریافت می کنند و افرادی که در مسابقه پیامکی که به صورت متمرکز در رسانه ملی انجام می شود مطابق با ضوابط شرکت کرده و میتاز بیشتری کسب نماید جایزه یک دستگاه خودروی ایرانی را به دست می آورند

اخبار پربازدید

  • معرفی یک فیلم کمدی اکشن در «آپاراتچی» رادیو صبا

  • تدارک گسترده شبکه های رادیویی به مناسبت هفته وحدت

  • عادل فردوسی پور در گفت و گو با رادیو تهران، تیراژ کتاب‌ها فاجعه است

  • تبلور هفته بسیج از امواج رادیو

  • سهم 2 میلیاردی تجارت کشاورزی ایران با اروپا

  • آغاز تفسیر سوره مبارکه "حشر" در رادیو معارف

  • پخش متفاوت دیدار تیم ملی فوتبال ایران و ونزوئلا از رادیو ورزش

  • تورم مهمترین آثار رشد نامناسب نقدینگی

  • نیازمند اتاق فکر در رادیو هستیم

  • آغاز به کار کمیته داوری جشنواره چهاردهم