صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار و عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه بانک مرکزی فروش سکه و دلار نیست بلکه وظیفه اصلی این نهاد نظارت بر رفتار بانک‌هاست.

علی بختیار در برنامه « روی خط بازار» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به اشکالات جدی طرح پیش فروش سکه ای از سوی بانک مرکزی افزود: این نهاد باید رگولاتور بانک ها در کشور باشد نه خود کار بانکی انجام دهد.

وی همچنین اظهارداشت: اگر امروز بخش قابل توجهی رانت در بازار سکه و ارز وجود دارد نتیجه عملکرد نامناسب بانک مرکزی است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار و عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی گفت: جدا از این سازو کار فروش سکه در بورس وجود دارد بنابراین در صورت نیاز به عرضه بیشتر سکه در بازار باید از طریق بورس اقدام کرد.

وی در ادامه افزود: نکته بسیار قابل توجه اینکه در ایران مسکن، خودرو، سکه و ارز امروز به عنوان یک ابزار تجارت استفاده می شوددر حالیکه چنین رفتار و فرهنگی در دنیا به هیچ وجه موضوعیت ندارد.

بختیار تصریح کرد: متاسفانه در قالب طرح پیش فروش سکه تعداد کثیری به میزان 10 تا 40 هزار قطعه سکه خریداری کرده اند که این رفتار با اهداف طرح بانک مرکزی یعنی کنترل قیمت ها و تعادل بخشی به عرضه و تقاضا در بازار سکه کاملا منافات دارد.

وی ضمن اشاره به طرح دو فوریتی مجلس در خصوص ممنوعیت واگذاری سکه به صورت نامحدود گفت: نمایندگان در این طرح به دنبال سامان بخشی و همینطور تنظیم وضعیت عرضه و تقاضا سکه در بازار هستند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار و عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس این طرح هر کس هر تعداد سکه که پیش خرید کرده باشد 10 سکه به خریدار واگذار و بقیه پول برگردانده می شود.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • پیگیری خدمت رسانی به هموطنان سیل زده از سوی رادیو پیام

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود