صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بهبود وضعیت اقتصادی و رفع مشکلات کشور به انقلاب اداری نیاز دارد.

محمد حسن نژاد در برنامه «چالش» رادیو اقتصاد افزود: هم اکنون ایران به ازای هر 1000 نفر 30 نفر کار مند دولتی دارد در حالیکه این نسبت در دنیا به ازای هر 1000 نفر سه نفر کارمند است.

وی همچنین ضمن اشاره به این جمله که در حال حاضر سن مدیران و تصمیم گیران کشور بسیار بالاست، اظهارداشت: محافظه کاری و مصلحت اندیشی از جمله ویژگی های بارز چنین دوران سنی است بنابراین برای تغییر شرایط وضع موجود باید از نیروی انسانی جوان و کارآمددر سیستم مدیریتی کشور استفاده شود چرا که قدرت ریسک پذیری، نوآوری، نشاط، تحول خواهی در جوانان بیش از افراد مسن است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود خصوصی سازی واقعی را لازمه توسعه اقتصادی کشور برشمرد و گفت: فعالیت های اقتصادی در قالب سیاست اصل 44 قانون اساسی باید به بخش خصوصی واگذار شود چرا که کاستن از حجم فعالیت های اجرایی دولت و اهمیت بخشیدن به نقش نظارتی وکنترلی این بخش از جمله اهداف مهم اقتصادی نظام است.

وی در ادامه با بیان اینکه خصوصی سازی از حلقه های اصلی هر فضای رقابتی است، افزود: استفاده بهینه از امکانات موجود، افزایش کارایی، کسب درآمد و کاهش بار مالی دولت، کاهش حجم دخالت دولت در اقتصاد، ایجاد فضای رقابتی امن برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت وغیره از اهداف بارز خصوصی سازی در کشور است.

حسن نژاد در ادامه یادآورشد: متاسفانه مقاومت برای اجرای سیاست خصوصی سازی در کشور بسیار زیاد است چرا که برخی از مدیران به این بحث اعتقاد و اطمینان ندارند.

یک استاد دانشگاه و کارشناس حوزه اقتصادی نیز در برنامه «چالش» رادیو اقتصاد گفت: تولید محور اصلی هر اقتصادی در دنیاست چرا که گذر ایجاد اشتغال، ثروت، توسعه صادرات، رشد اقتصادی، رفاه عمومی و بسیاری موارد دیگر از این مسیر می گذرد.

ابراهیم رزاقی افزود: خوشبختانه قانون اساسی نیز به بحث تولید داخلی نسبت به سایر مباحث اقتصادی اولویت ویژه ای قائل شده است.

یک عضو هیئت علمی دانشگاه و عضو شورای اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد هم در این برنامه گفت: برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور باید به تمامی ابعاد توجه کرد بنابراین تمرکز بر اصلاح یک حوزه به تنهایی اثرگذار نخواهد بود.

محسن امینی در ادامه افزود: لازمه حضور فعال بخش خصوصی در اقتصاد پالایش اساسی قوانین و مقررات مانند مالیات، بیمه و بسیاری موارد دیگر است.

برنامه «چالش» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هرهفته ساعت 15 به مدت 75 دقیقه به تهیه کنندگی «مطهره محرابی، الهام مصطفوی و حمیده رضا سلطانی» با هدف تضارب آرا و نظرهای متفاوت و گاهی اوقات متضاد میان کارشناسان و مسئولان نهادها، سازمان‌ها و بخش‌های مختلف با موضوعات مختلف کسب و کار، کشاورزی، صنعت، بازرگانی، اقتصادی و جامعه بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود

  • قانون اعاده اموال نامشروع اول به سراغ ثروت های کلان خواهد رفت