صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق از صادرات بیش از 10 میلیارد دلاری ایران به عراق خبرداد و گفت: این میزان تا 20 میلیارد دلار قابل افزایش است.

یحیی آل اسحاق در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: بازار عراق 10 تا 15 سال آینده بواسطه نوع نیاز، امکانات ارزی، مالی و غیره به یکی از بهترین بازارهای منطقه تبدیل خواهد شد.

وی همچنین اظهارداشت: ایران در حال حاضر 6,5 میلیارد دلار کالای عمومی و در عین حال دو میلیارد دلار خدمات فنی، مهندسی، برق و گاز به کشور عراق صادر می کند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق ضمن تاکید بر ارتقای سطح مناسبات تجاری و اقتصادی بین دو کشور گفت: عراق بازار مناسب و خوبی برای ایران است.

وی افزود: محصولات صادراتی ایران به عراق به لحاظ کیفیت، استاندارد، نوع مصرف و غیره اگر نسبت به رقبا بالاتر نباشد، پائین تر نیست.

آل اسحاق تصریح کرد: در حال حاضر ترکیه، چین و عربستان از جمله رقبای ایران در بازار عراق هستند.

وی به رادیو اقتصاد گفت: بازار ایران برای عراقی‌ها از لحاظ شاخص‌های اقتصادی، قیمت، فاصله جغرافیایی، سابقه فرهنگی و سطح تکنولوژی بازار بسیار خوبی است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق افزود: عراق نخستین بازار خدمات فنی و مهندسی ایران است به طوری که 80 درصد از صادرات خدمات فنی و مهندسی جمهوری اسلامی در جهان به این کشور مربوط می شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر همکاری و سرمایه گذاری مشترک با عراق یادآورشد: دولتمردان عراقی در شرایط پس از جنگ به دنبال خودکفایی، توسعه صنایع و برنامه‌ریزی بلند مدت برای کشور خود هستند که ایران نیز برای حضور مستمر در این بازار باید سرمایه‌گذاری های مشترک داشته باشد.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و حسن سعید کلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهم‌ترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود

  • قانون اعاده اموال نامشروع اول به سراغ ثروت های کلان خواهد رفت