صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران گفت: تنها راهکار مقابله با ایجاد قراردادهای سفید امضا، ثبت و بارگذاری اطلاعات آنها از سوی کارفرمایان در سامانه جامع روابط کار است.

هادی ابوی در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: بیش از 90 درصد قراردادهایی که در مراجع حل اختلاف مطرح می شود مربوط به ادعای کارگران مبنی بر سفید امضا بودن آنها است.

وی با بیان اینکه مدت زمان طولانی برای ایجاد سازو کاری در خصوص اجرایی شدن تبصره ماده 10 قانون کار در کشور سپری شده است، اظهارداشت: کارفرمایان طبق تبصره مزبور مکلف هستند یک نسخه از قرارداد خود را به اداره کار محل تحویل دهند.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با تاکید بر اینکه در زمان معاونت روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه جامع روابط کار ایجاد شده تا به صورت الکترونیکی قراردادها در آن بارگذاری شوند، ادامه داد: متاسفانه این سامانه کارآیی ندارد به طوری که یکی از دلایل عدم موفقیت در اجرای آن مخالفت کارفرمایان است.

وی با اشاره به اینکه سامانه جامع روابط کار برای ایجاد سهولت در فرآیند ارائه قراردادها از سوی کارفرمایان به اداره کار طراحی شده که کارگران نیز می توانند با مراجعه به این سامانه از ثبت قرارداد خود اطمینان حاصل کنند، گفت: در صورتی که در قرارداد های بسته شده میان کارگران و کارفرمایان مشکلی وجود داشته باشد در هنگام ثبت سامانه مورد نظر پیغام خطا می دهد که تنها در صورت رفع آن می توان مراحل ثبت قراردادها را با موفقیت به پایان رساند.

ابوی با بیان اینکه از سال گذشته تا کنون در نشست های مربوطه به راه اندازی سامانه جامع روابط کار هیچ نماینده ای از کانون عالی انجمن های صنفی کارگران حضور نیافته است، یادآورشد: مدت زمان زیادی برای راه اندازی کامل سامانه جامع روابط کار نیاز است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و حسن سعید کلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهم‌ترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • پیگیری خدمت رسانی به هموطنان سیل زده از سوی رادیو پیام

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود