صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران گفت: ثبت سفارش برای واردات گوشی های تلفن همراه باید آزاد شود تا کمبودی در بازار احساس نشود.

ابراهیم درستی در برنامه « روی خط بازار» رادیو افزود: در شرایط فعلی ثبت سفارش برای واردات گوشی های تلفن همراه باید آزاد شود تا ضمن پرداخت حقوق گمرکی و دولتی کمبودی در بازار وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه تثبیت قیمت ارز و ارائه کالاهای توقیف شده به بازار از راهکارهای دیگر کنترل بازار گوشی های تلفن همراه است، اظهارداشت: هم اکنون 40 شرکت 125 میلیون یورو گوشی تلفن همراه وارد کشور کرده اند که اکثر آنها تخلف هایی در فرآیند واردات داشته اند.

نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران ادامه داد: با پیگیری مسئولان و ارگان های مربوطه پرونده 35 شرکت متخلف واردکننده گوشی تلفن همراه در تهران و پنج شرکت در شهرستان ها به تعزیرات حکومتی ارسال شده تا به تخلف آنها رسیدگی شود.

وی افزود: از مسئولان تقاضا می شود به طور جدی در عمل به تخلف این متخلفان رسیدگی شود چرا که آنها با دریافت ارز چهار هزار و 200 تومانی گوشی های تلفن همراه را با قیمت ارز آزاد به فروشندگان واگذار کرده اند.

درستی همچنین گفت: در حال حاضر بیش از 100 هزار گوشی تلفن همراه توقیف شده که باید با حضور کارشناس اتحادیه لوازم صوتی، تصویری و گوشی تلفن همراه بر مبنای ارز چهار هزار و 200 تومانی قیمت گذاری شده تا قیمت ها به فروشندگان به این اتحادیه تحمیل نشود.

وی اظهارداشت: طی یک ماه گذشته هنگامی که بازار با کمبود روبرو شد شرکت های سودجو به صورت نمایشی با هدف فاکتورسازی اقدام به توزیع گوشی های تلفن همراه در بازار کردند.

نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران با تاکید بر اینکه کالاها باید در واحدهای صنفی دارای پروانه کسب توزیع شود، به رادیو اقتصاد یادآور شد: شرکت های واردکننده در بازار کالا توریع نمی کنند و قصد دارند با بهره گیری از وضعیت کنونی سود بیشتری را نصیب خود کنند.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود

  • قانون اعاده اموال نامشروع اول به سراغ ثروت های کلان خواهد رفت