صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی حجم تخلف بازار میوه و تره بار را در کشور بالا عنوان کرد و گفت: متاسفانه با این وجود حجم کمی پرونده تخلف از سوی اتحادیه های مرتبط به سازمان تعزیرات جهت رسیدگی و برخورد قانونی ارجاع می شود.سید یاسر رایگانی در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: ارجاع کمتر از یک هزار و 500 فقره پرونده گرانفروشی به تعزیرات حکومتی از ابتدای سال تا پایان مرداد ماه شاهدی صادق بر این مدعاست.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه ناهماهنگی در بحث عرضه میوه همیشه در کشور مطرح بوده است، اظهارداشت: در حال حاضر افزایش قیمت میوه های وارداتی متاثر از تلاطم بازار ارز و عامل گرانی میوه های داخلی بحث دلالی و واسطه گری است.

سخنگوی تعزیرات حکومتی گفت: متاسفانه یک نوع میوه در میادین میوه و تره بار شش بار دست به دست می شود تا به دست مغازه دار جهت عرضه به مصرف کنندگان واقعی برسد.

وی افزود: برای مثال هرکیلو گلابی درجه یک در استان گیلان 10 هزار تومان و همین میوه در سطح عرضه معمولی برای شهروندان تهرانی به ازای هرکیلو 28 تا 32 هزار تومان است.

رایگانی بیان داشت: کسانی در میادین میوه و تره بار سود اصلی را می برند که شاید غرفه هم اجاره نمی کنند بلکه کار این افراد بیشتر بصورت سیار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تعزیرات حکومتی با توجه به شرایط کنونی کشور بسته پیشنهادی به منظور افزایش اختیارات این سازمان برای اثرگذاری بیشتر به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده است.

سخنگوی تعزیرات حکومتی افزود: موارد پیشنهادی این بسته ضمن بررسی در کمیسیون های تخصصی مجلس یعنی «حقوقی و قضایی» و «اقتصادی» مورد موافقت و تصویب اعضای این کمیسیون ها نیز واقع شده است.

وی تصریح کرد: بدون شک با تصویب نهایی این بسته در صحنه علنی مجلس شورای اسلامی سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان یک دستگاه ناظر و مدعی العموم در حوزه مسائل صنفی ورود پیدا خواهد کرد.

رایگانی در گفتگو با رادیو اقتصاد گفت: تعزیرات حکومتی در حال حاضر تنها یک دستگاه رسیدگی کننده است نه ناظر!.

وی در ادامه یادآورشد: تعزیرات حکومتی در شرایط کنونی در اوج مطالبه گری عمومی قرار گرفته اما ماموریت ها و اختیارات این سازمان پاسخگوی این مطالبات نیست.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی « حسن سعید کلاهی، سید وحید موسوی، حمید رضا کجوری» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • پیگیری خدمت رسانی به هموطنان سیل زده از سوی رادیو پیام

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود