صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

وزیر دادگستری گفت: «جوان گرایی» از نکات شاخص و مهم عملکردی این وزارتخانه طی یک ساله گذشته بوده است.

بوده است.

علیرضا آوایی در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: بدون شک نیروی انسانی بزرگترین سرمایه هر سازمانی است بنابراین حرکت به سمت جوان گرایی می تواند موجب تحول و روزآمدی در حوزه های مدیریتی کشور شود.

وی همچنین اظهارداشت: وزارتخانه مزبور با توجه به اهمیت موضوع جوان گرایی این مهم را بصورت جدی در دستور کار خود قرار داده است.

وزیر دادگستری گفت: در حال حاضر با توجه به اقدامات صورت گرفته میانگین سن معاونان این وزارتخانه به 10 سال کاهش یافته است.

وی در ادامه تشکیل «گروه مشاوران علمی» را از دیگر نکات شاخص عملکردی وزارت دادگستری طی یکساله گذشته برشمرد و افزود: اعضای این گروه از استادان برجسته علوم قضایی، اداری و سیاسی کشور هستند.

آوایی بیان داشت: این گروه کمک کرد نگاه به مسائل داخلی و بین المللی در حوزه وزارت دادگستری از حالت روزمرگی خارج و همینطور تصمیمات مبتنی برعلم، دانش و تجربیات موفق بشری اتخاذ شود.

وی همچنین تشکیل «دادگاه های تجدید نظر مربوط به قاچاق» را از دیگر عملکردهای شاخص وزارت دادگستری عنوان کرد و گفت: شعب این دادگاه در تمامی ادارات کل تعزیرات حکومتی سراسر کشور به منظور تسریع در روند رسیدگی و همینطور سهولت بیشتر در تعیین و تکلیف پرونده ها تشکیل شده است.

وزیر دادگستری برگزاری جلسات «ملاقات عمومی با مردم» را از برنامه مهم این وزارتخانه دانست و اظهارداشت: غیر از مراجع نظارتی که در هر وزارتخانه وجود دارد ارتباط با مردم خیلی کمک می کند مدیران مسائل و موارد پیرامونی خود را آنچنان که واقعیت دارد بصورت کامل و شفاف بشناسنددر ضمن جزء حقوق مردم است به راحتی و بدون واسطه با مسئولان در ارتباط بوده و دغدغه های خود را با آنان در میان بگذارند.

وی ادامه داد: وزارت دادگستری در 40 مرجع مختلف اعم از کمیسیون و جلسات مهم کشور باید حضور جدی داشته باشد که مهمترین این موارد کمیسیون لوایح و هیئت های واگذاری مربوط به خصوصی سازی است.

آوایی با بیان اینکه مسئولیت کمیسیون لوایح با وزارت دادگستری است، گفت: این جلسه هفته ای یک یا دو بار بصورت منظم برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه وزارتخانه مزبور تعامل خوب و سازنده ای با نمایندگان مجلس شورای اسلامی دارد، افزود: هر هفته یک روز عصر ها برنامه ملاقات و دیدار با نمایندگان برگزار و موارد و مسائل مربوط به حوزه های انتخابیه و حتی موکلان آنان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود به بحث قانون تعزیرات نیز اشاره کرد و گفت: قانون مدنظر برای وضعیت عادی کشور پاسخگو بود ولی در شرایط سخت جنگ اقتصادی محدودیت هایی برای مجموعه سازمان تعزیرات حکومتی ایجاد کرده و آنچنان که توقعات مردم است این سازمان امروز نمی تواند به وظیفه خود متناسب با مطالبات به حق مردم جامه عمل بپوشاند به همین جهت بسته پیشنهادی جهت اصلاح پاره از قوانین به جهت تاثیرگذاری بیشتر تعزیرات در جهت استیفای حقوق مردم بصورت جامع و کامل تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است.

وی در ادامه افزود: بسته پیشنهادی مدنظر برای تسریع در کارها و همینطور انجام وظیفه بهتر نسبت به گذشته است نه افزایش اختیارات وسیع و غیر منطقی به سازمان تعزیرات حکومتی در این شریط خاص!.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگ‌تر و کامل‌تر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • پیگیری خدمت رسانی به هموطنان سیل زده از سوی رادیو پیام

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود