صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای هشت کلان پروژه در این وزارتخانه خبر داد.


سید عباس صالحی در برنامه «اقتصاد حوالی فرهنگ» رادیو اقتصاد افزود: برنامه‌های این دوره وزارتخانه مزبور در هشت کلان پروژه طبقه بندی شده است.

وی اظهارداشت: محورهای اصلی این کلان پروژه ها شامل شفافیت، هوشمندسازی، بهبود محیط کسب و کار فرهنگی، توسعه دسترسی فرهنگ و هنر، دیپلماسی فرهنگی، گفتگوی فرهنگی و ارتقای کیفی و محتوایی محصولات فرهنگی و هنری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خوشبختانه حرکت این کلان پروژه ها در طول یکساله گذشته همواره مثبت و رو به جلو بوده است.

وی افزود: متناسب با شاخص هایی که در قالب کلان پروژه های هشت گانه دنبال می شود یکی از این موارد برطرف کردن نواقص و به روز رسانی آمارهای پایه است.

صالحی بیان داشت: پاره ای از آمارها در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه کشور وجود دارد اما پاره از آمارها هنوز در این حوزه حداقل بصورت قابل اعتماد شکل نگرفته است.

وی گفت: تکمیل شاخص ها به لحاظ تعداد و اتقان از جمله مواردیست که در این دوره به شدت تعقیب تا امکان سنجش کمی در حوزه فرهنگ و هنر میسرتر شود البته ناگفته نماند همه بخش های فرهنگ و هنر کمیت پذیر نیست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: مقوله واگذاری حوزه های تصدیگری به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه از سیاست های قطعی دولت و اصل 44 قانون اساسی است.

وی تصریح کرد: حوزه های فرهنگی مشابه سایر بخش های مختلف کشور باید به طرف واگذاری حوزه های اجرایی و تصدیگری حرکت و نقش دولت بیشتر در فضای سیاست گذاری و نظارت تعریف شود.

صالحی در ادامه تاکید کرد: تشکل های صنفی و بخش خصوصی باید در برنامه ها، رویدادها و زیر ساخت های حوزه فرهنگ، هنر و رسانه مشارکت بیشتری داشته باشند چرا که ورود فعالانه بخش خصوصی در هر یک از این حوزه ها تحول رو به جلو و مثبتی را رقم خواهد زد.

برنامه «اقتصاد حوالی فرهنگ» کاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه کنندگی "حمیدرضا کجوری و فرزانه صادقیان" از شنبه تا پنجشنبه هر شب ساعت 22 به مدت 60 دقیقه با هدف حمایت از کارآفرینی در عرصه فرهنگ و هنر به منظور تحقق بخشی در سیاست های اقتصاد مقاومتی از رادیو اقتصاد پخش و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود

  • قانون اعاده اموال نامشروع اول به سراغ ثروت های کلان خواهد رفت