شجاعی نیا در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان كرد: خودكار ایرانی در رقابت با تولیدات جهانی

یك تولید كننده خودكار گفت: كیفیت خودكارهای تولید داخل امروز با بهترین برندهای خارجی موجود در بازار كشور برابری می كند.

1397/06/18
|
19:19

وحید شجاعی نیا در برنامه «كالای ایرانی» رادیو اقتصاد افزود: تولید كنندگان بدون ارتقای كیفیت به هیچ عنوان در بازار ماندگار نخواهند بود چرا كه این شاخص حرف اول و آخر را در جامعه می زند.

وی همچنین اظهارداشت: خودكارهای ایرانی به لحاظ كیفیت هیچ گونه مشكلی در مقایسه با محصولات خارجی ندارند بلكه با مدرنترین ماشین آلات، مجرب ترین پرسنل و با استانداردهای روز دنیا تولید و به بازار مصرف عرضه می شوند.

این تولید كننده خودكار گفت: خودكارهای ساخت داخل از حیث شكیل بودن و زیبایی نیز از وضعیت بسیار خوبی برخوردارند.

وی در ادامه ضمن معرفی شركت قلم خودكار صفا به رادیو اقتصاد توضیح داد: این شركت محصولات خود اعم از خودكار و ماژیك را با برند كیان به بازار مصرف عرضه می كند.

شجاعی نیا با بیان اینكه فعالیت رسمی شركت قلم خودكار صفا از سال 1388 در كشور آغاز شده است، اظهارداشت: شركت مزبور از زمان آغاز فعالیت خود تا سال 1392 یك نوع خودكار با برند خارجی را تولید می كرد.

وی گفت: خط تولید خودكار مدنظر با اوج گیری تحریم ها و عدم توافق با طرف های خارجی طی سال 1392 در این شركت متوقف شد.

این فعال در حوزه تولید نوشت افزار افزود: تصمیم شركت مدنظر پس از توقف خط تولید خودكار خارجی این شد كه محصولی جدید با برنده ایرانی طراحی و تولید كند.

وی اضافه كرد: شركت قلم خودكار صفا در ابتدای كار ماهانه 200 تا 300 هزار عدد خودكار تولید داشت كه این میزان امروز به هشت میلیون عدد خودكار در ماه رسیده است.

شجاعی نیا گفت: تولید انواع ماژیك نیز در شركت قلم خودكار صفا از ابتدای سال جاری آغاز شده و خط تولید انواع مداد هم تا پایان سال در این شركت راه اندازی خواهد شد.

وی در ادامه افزود: شركت نامبرده در حال حاضر با بهره گیری از مدرنترین ماشین آلات، مجرب ترین پرسنل كارآزموده، آزمایشگاه كنترل كیفی و استاندارد های روز انواع خودكار را با كیفیت عالی تولید و به باز مصرف عرضه می كند.

برنامه «كالای ایرانی» كاری از گروه صنعت و بازرگانی شبكه تخصصی رادیو اقتصاد است كه از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10 صبح به مدت 60 دقیقه به تهیه كنندگی «حمیده رضا سلطانی و الهام مصطفوی» با هدف معرفی، ترویج، و تبلیغ كالای ایرانی، تولید داخلی و حمایت ازتولید كنندگان داخلی و مقابله با مصرف بی رویه كالای خارجی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه كنند.

دسترسی سریع