صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رئیس سازمان بهره وری ایران از رشد صفر درصدی میزان بهره وری دستکم طی 15 سال اخیر در اقتصاد کشور خبرداد.


علی اکبر اولیا در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: دولت طبق برنامه توسعه مکلف به اینکه 30 تا 35 درصد رشد اقتصادی کشور از محل بهره وری محقق کندکه البته این مهم مستلزم همکاری و همیاری تمامی بخش ها اعم از خصوصی و دولتی است.

وی همچنین با بیان اینکه عزمی برای ارتقای بهره وری در کشور وجود ندارد، اظهارداشت: متاسفانه وابستگی مملکت به درآمدهای نفتی و اینکه دولت بخواهد تمامی مشکلات را از این محل رفع و رجوع کند سبب شده عملکرد مطلوبی برای فعال شدن اقتصاد از محل بهره وری نداشته باشد.

رئیس سازمان بهره وری ایران ضمن اشاره به شرایط سخت تحریمی در کشور گفت: شوربختانه در این وضعیت راهی جزء استفاده بیشتر از امکانات، سرمایه ها و فرصت های موجود در جامعه وجود ندارد.

وی افزود: بطورکلی سیاست های کلان دولت در بحث بهره وری بسیار تاثیرگذار است و دولت و مجموعه دستگاه های دولتی باید توجه لازم را در این زمینه داشته باشند ولی همه مسئله به اینجا ختم نمی شود.

اولیا تصریح کرد: بخش های دولتی و خصوصی در هر صورت باید از امکانات موجود درکشور بیشتر و بهتر استفاده کنند.

وی با بیان اینکه عملکرد بنگاه های مختلف در خصوص بهره وری متفاوت است، گفت: مدیریت های که به بحث بهره وری اعم از نیروی کار، سرمایه و غیره توجه دارند و در عین حال با مفاهیم، تکنیک ها و روش های بهره وری آشنا هستند بنگاه ها را بهتر و رقابتی تر اداره و در سیستم ها پایدارترند.

رئیس سازمان بهره وری ایران افزود: بدون شک سیاست های پولی، بانکی و ارزی دولت در ارتقای بهره وری و استفاده بهتر از مجموعه امکانات و ظرفیت های اقتصادی کشور تاثیرگذار است.

وی در ادامه یادآورشد: جدا از این فضای سیاسی و بین المللی نیز در میزان بهره وری بنگاه های و بخش های مختلف اقتصادی نقش آفرین است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی « حسن سعید کلاهی، سید وحید موسوی، حمید رضا کجوری » با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود

  • قانون اعاده اموال نامشروع اول به سراغ ثروت های کلان خواهد رفت