صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رئیس امور مدیریت مشاغل ونظام های پرداخت سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان طبق ضوابط قانونی اجرا و هیچ مانعی در این مسیر وجود ندارد.

علی شاه نظری در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: قانون جدید دایر استفاده از بازنشستگان را در دستگاه های اجرایی بسیار محدود کرده است.

وی اظهارداشت: بدون شک با اجرای شدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان تمامی بازنشستگان مشغول به کار مشمول این قانون در دستگاه های اجرایی باید تسویه حساب و از دستگاه ها خارج شوند.

رئیس امور مدیریت مشاغل ونظام های پرداخت سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: هرچند امکان دارد مشکلات موردی در مسیر اجرای قانون مزبور وجود داشته باشد ولی باید اجرا شود چون لازم الاجراست.

وی با بیان اینکه دولت آمادگی کامل برای اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان را دارد، افزود: جایگزین بازنشستگان مشمول قانون نیروی های موجود در همان دستگاه ها خواهند بود.

شاه نظری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص جذب نیرو در دستگاه های اجرایی نیز توضیح داد: طبق مجوز قانون برنامه ششم دولت می تواند نیروی انسانی مورد نیاز دستگاه ها و سازمان ها را حسب مورد و با توجه به خروجی ها در طول برنامه از طریق آزمون استخدام کند.

وی گفت: اینکه افراد در سمت های مدیریتی منصوب شوند لازمه چنین اقدامی داشتن تجارب و سوابق مدیریتی است.

رئیس امور مدیریت مشاغل ونظام های پرداخت سازمان اداری و استخدامی در ادامه از کاهش سن مدیریت در کشور خبرداد و افزود: رئیس جمهور در بخشنامه ای اعلام کرده برای جوان گرایی باید سن مدیریتی در دستگاه های اجرایی تقلیل پیدا کند.

وی در گفتگو با رادیو اقتصاد یادآورشد: این بخشنامه هم اکنون در مسیر اجرا قرار دارد.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر، کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • پیگیری خدمت رسانی به هموطنان سیل زده از سوی رادیو پیام

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود