صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مراسم ترحیم استاد مرحوم صادق عبداللهی نویسنده و طنز پرداز رادیو دیروز، با حضور دکتر شاه آبادی معاون صدا، پیشکسوتان و کارکنان رادیو ، مدیران رسانه ملی در مسجد بلال سازمان صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا در ابتدای این مراسم آیاتی از قرآن توسط حبیب صداقت قاری قرآن تلاوت شد،سپس علی رضا جاوید نیا بازیگر برنامه «صبح جمعه باشما» به حرمت سالیان دوستی با مرحوم عبداللهی پشت تریبون قرار گرفت و گفت: بی شک همه ما خاطرات بسیار خوب از صادق عبداللهی در ذهنمان داریم.از شوخی ها و کلماتی که مختص به خود ایشان بود تا ردو بدل لبخند، که همیشه بین همکاران اتفاق می افتاد.
جاوید نیا با اشاره به برنامه ویژه ای که با همراهی محمد رضا اوزی و ساجد قدوسیان در بزرگداشت مرحوم عبداللهی از رادیو ایران پخش شد،اشاره کرد و گفت: این نشان از آن دارد که چقدر صادق عبداللهی در سازمان صدا و سیما اعتبار داشته که برنامه ای را مختص ایشان و به یاد فعالیتهای وی تهیه و روانه آنتن می کنندکه امید است در برنامه های آینده بتوانیم حق مطلب را ادا کنیم.
وی خطاب به تنها فرزند مرحوم عبداللهی گفت: احمد رضا نه از بابت پند و اندرز بلکه از جهت اینکه بدانی در چه موقعیتی هستی با تو صحبت میکنم.زمانی که احمد رضا به دنیا آمد انگار همه دنیا را به صادق داده بودند ،آن قدر شاد و خوشحال بود که خداوند به او فرزندی عطا کرده است.امیدوارم این اعتبار را شما حفظ کنید .شما تنها فرزند خانواده هستید ، یک دانه بودید و پدر صاحب کمال و اعتبار بود ،شما سفیری باشید از جانب پدر و در جامعه به لحاظ حسن رفتار و روابط عمومی خوب با دیگران بدرخشید.
قرائت پیام تسلیت دکتر شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی بهمناسبت در گذشت مرحوم صادق عبداللهی ،مداحی اهل بیت (علیه السلام) توسط آقای بیدی و سخنرانی حاج آقا ابوالقاسمی از دیگر بخش های این مراسم بود.
مرحوم صادق عبداللهی که سه شنبه 24 مهردر 70 سالگی در گذشت ، نیم قرن سابقه نوشتن و برنامه سازی داشت.او سال ها برای برنامه های مختلف رادیویی و تلویزیونی قلم زد و متون طنز نوشت.ضمن اینکه او علاوه بر نوشتن برای برنامه صبح جمعه با شما ، نویسنده و کارگردان برنامه نوجوانانه«هوشیار و بیدار» در دهه 60 بود.
این مراسم به همت روابط عمومی معاونت صدا برگزار شد .

اخبار پربازدید

  • ایستگاه رادیو موج جایزه

  • معاون صدا: ارتقای آثار کیفی رادیویی در گام دوم انقلاب

  • آغاز مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره رادیو

  • رادیو فرهنگ با «صدای کتاب» به نمایشگاه کتاب آمد

  • بررسی تاثیر کاهش جرم با راه اندازی بانک اطلاعات ژنتیک در "میدان آزادی"

  • جشنواره رادیو فرصتی برای بهترشدن

  • جشنواره رادیو باید به دنبال کشف استعدادهای خلاق باشد

  • رادیو رسانه ای پویا هم در گذشته هم در آینده

  • رادیو رسانه ی لحظه‌ها

  • بازدید مدیر ارشد نوآوری و توسعه تکنولوژی اتحادیه رادیو و تلویزیون های آسیا و اقیانوسیه(ABU) از مجموعه ایران صدا