صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

به مناسبت فرا رسیدن سالروز نهم دی ماه "روز بصیرت و میثاق امت با ولایت " شبکه های مختلف رادیویی با برنامه های متنوع،متعدد و گوناگون، به تعداد یکصد و دوازده عنوان و به مدت سه هزار و سیصد دقیقه به استقبال این روز می روند.

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا، شبکه های رادیویی با تولید و پخش برنامه های مختلف در قالب هایی از قبیل گفتگو،گزارش،مستند،نمایش و موارد دیگر مخاطبان را در روز نهم دی همراه می سازند.
بر این اساس محورهای این برنامه ها شامل بیان تاریخچه،بازخوانی و ذکر اتفاقات پیرامون 9 دی سال 1388،ذکر بیانات مقام معظم رهبری، دستیابی و ارتقاء شناخت وآگاهی نسبت به مسائل مختلف جامعه، مهارت شناخت مساله و چگونگی حل بحران ، دشمن شناسی و بصیرت افزایی در کلام مقام معظم رهبری،نقش نخبگان دینی و سیاسی در ایجاد بصیرت، دشمن شناسی و شناخت ترفندهای دشمن برای نفوذ در کشور و بصیرت در آموزه های دینی و سایر مباحث مرتبط در این حوزه است.
در ادامه به تشریح برنامه های منتخب شبکه های رادیویی که به مناسبت سالروز حماسه 9 دی تدارک دیده شده ،اشاره می شود:
رادیو ایران با برنامه های جهان سیاست،بحث روز ،بررسی رسانه های بیگانه،رویدادهای هفته ،آرزوهای محال،رویای آندلس،سلام صبح بخیر،شکوه بصیرت،ایرانشهر،راه شب،به افق آفتاب،نشانی،روشنایی یک مسیر و تقویم تاریخ مخاطبان خود را همراه می کند. بررسی ابعاد سیاسی و عملکرد رسانه های بیگانه،اخبار و تحولات،مستند،جریان نفوذ در بدنه قدرت در ایران، حماسه 9 دی، پوشش مراسم روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، مصاحبه با یکی از مسئولین، پخش بیانات مقام معظم رهبری، بررسی وقایع 9 دی ماه 88، نقش حضور مردم و راهپیمایی بزرگ و ماندگار 9 دی و همچنین نقش رهبری در بصیرت و بیداری مردم و تبعیت و میثاق دوباره ی آنان با نظام و رهبری - بیان لزوم بیداری و بصیرت اقشار مختلف جامعه در عرصه های سیاسی و اجتماعی موضوعاتی است که به مناسبت "روز بصیرت و میثاق امت با ولایت " از برنامه های مختلف این شبکه منتشر می شود.
رادیو فرهنگ برنامه های صبح به وقت فرهنگ،کافه نیمروز،کوبه،دی 88 کجا بودید و گفتارش از آنتن این شبکه پخش می شود. انعکاس اخبار مرتبط با روز 9 دی- ولایت و ولایت مداری، انعکاس اخبار مرتبط با روز 9 دی و مستند گزارشی موضوعات برنامه های این شبکه رادیویی است.
رادیو جوان برنامه های جوان ایرانی سلام، کاوشگر، کیلومتر 88، عصرمن و ویژه برنامه 9 دی را به سمع مخاطبان خود می رساند. بررسی اهمیت، بصیرت ،باز خوانی روز 9 دی و گفتگو با مسئولان و دست اندرکاران حماسه 9 دی،دستیابی به شناخت وآگاهی نسبت به مسائل مختلف جامعه در برنامه های این شبکه مورد بررسی قرار می گیرد.
رادیو ورزش نیز به مناسبت این روز با برنامه های،طلوع همدلی،صبح و ورزش، یک فنجان چای داغ،تجلی بصیرت و در محضر ولایت مهمان مخاطبان خود است. موضوعات برنامه های این شبکه شامل تشریح نقش توده های انقلاب به عنوان ستون های انقلاب و گروههای مرجع از جمله ورزشکاران در جلوگیری از انحراف مسیر انقلاب و سازشکاری با دشمن، نقش سازنده بصیرت از زبان ورزشکاران، نقش ورزشکاران به عنوان نخبگان در ایجاد بصیرت ،ترسیم زشتی و پلیدی فتنه گری و برهم زدن آرامش و امنیت ملی، گفتگو با مسئولان ارشد کشوری و لشگری پیرامون موارد ذکر شده و ذکر بیا نات مقام معظم رهبری می باشد.
رادیو معارف از طریق برنامه های به رنگ خدا، ابلیسیان،بصیرت،بربال سخن،پیام ولایت، مهربان باشیم، به رنگ خدا و روز نهم پذیرای مخاطبان است. درک فرصت ها و موقعیت ها طبق آیات قرآن و روایات، استکبار ستیزی از نگاه
قرآن و اهل بیت ، بصیرت ملت ایران در برابر توطئه های آمریکا و ایادی آن در داخل کشور،پوشش خبری مراسم و راهپیمایی روز 9 دی ، پخش گزارشهای مردمی از حضورشان در روز بصیرت،ضرورت هوشیاری ملت در برابر توطئه ها و دسیسه های دشمن و میثاق ملی ملت ایران با رهبر معظم انقلاب اسلامی از موضوعات مطرح در برنامه های این شبکه است.
رادیو نمایش نیز با نمایش بصیرت با موضوع داستانی که در آن یک دانشجو با دیدن خواب شهادت برادرش و رسیدن به این واقعیت که جنگ هنوز ادامه دارد ، دشمن در حال توطئه و تفرقه اندازی است و تأثیر او بر روی دوستانش قصه را ادامه می دهد. سایه سار مهر با پخش بیانات مقام معظم رهبری و گیومه با موضوع بصیرت شامل بخش های مرتبط از جمله گزارشگر مردمی و ارتباط کارشناسی به استقبال این روز می رود.
رادیو سلامت با برنامه های به رنگ زندگی ، به زندگی سلام کن وخونه زندگی مخاطبان را همراهی می کند. مهارت شناخت مساله و چگونگی حل بحران و بررسی روز بصیرت روز اقتدار موضوعات مطرح در برنامه های این شبکه است.
رادیو تهران برنامه های در ساحت حضور، گفتاورد، پارک شهر و تهران من را پخش می کند..
ذکر بیانات مقام معظم رهبری درباره بصیرت و پخش زنده مراسم روز 9 دی از مهمترین موارد مطرح در برنامه های شبکه رادیویی تهران است.
رادیو گفتگو با مستند 9 دی،صبح و گفت و گو،رویداد،بدون خط خوردگی،گفت وگوی سیاسی،کلک سخن و سمت اندیشه مهمان مخاطبان است. اطلاع رسانی در خصوص برنامه های 9 دی،دشمن شناسی و بصیرت افزایی در کلام مقام معظم رهبری،نقش نخبگان دینی و سیاسی در ایجاد بصیرت، دشمن شناسی و شناخت ترفندهای دشمن برای نفوذ در کشور و بصیرت در آموزه های دینی موضوعات برنامه های این شبکه هاست.
رادیو قرآن نیز با ویژه برنامه 9دی و مهر تابان همراه مخاطبان است. تبعیت از ولایت فقیه و ولایت پذیری،
بصیرت قرآنی و دشمن شناسی از موضوعات مورد توجه در این شبکه است.
رادیو اقتصاد نیز برنامه های روز از نو و رهیافت را به روی آنتن می برد. لزوم داشتن بصیرت حول محور ولایت برای جلوگیری از فتنه انگیزی جهان استکبار و بررسی تاثیرات اقتصادی 9 دی بر اقتصاد ایران از موضوعات این برنامه هاست.
رادیو پیام در تمام بخش های خود به بیان بصیرت و آگاهی ، گرامیداشت سالروز نهم دی ،پخش ترانه های مرتبط و گزیده بیانات مقام معظم رهبری پیرامون موضوع فوق اشاره می کند.
رادیو انقلاب نیز مستند روز بصیرت را به مناسبت نهم دی ماه به سمع مخاطبان می رساند. بر این اساس این مستند روایتی از عوامل شکل گیری فتنه 88 ، حوادث داخلی و خارجی مرتبط با آن ، حضور همه جانبه و شکوه مثال زدنی مردم در روز نهم دی ماه برای خنثی سازی فتنه ها در این مقطع تاریخی را بیان می کند. این مستند با بیان ساده و نگاهی جامع و دقیق از زبان مردم،کارشناسان و صاحبنظران ،دولتمردان ،روحانیون و سیاستمداران در حمایت از این حرکت مردمی و حمایت گرایانه از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را روایت کرده و با استناد به سخنان دولتمردان و مردم، عزم ملی برای دفاع از ایران را وظیفه ملی و شرعی قلمداد می کند. همچنین در مستند روز بصیرت، بصیرت وآگاهی عمومی برای انسجام ملی و دفاع از مقدسات دینی و حاکمیت اسلامی مورد توجه قرار گرفته است.
مجموعه گزارش های مستند کوتاه رادیویی و بسته های روایی با موضوع 9 دی و روز بصیرت و میثاق با ولایت نیز در رادیو انقلاب تهیه شده که متناوب پخش می شود . این شبکه مراسم روز نهم دی ماه را نیز به صورت زنده و مستقیم پخش می کند.

اخبار پربازدید

  • کافه هنری ها میزبان نوازنده مطرح پرکاشن

  • چرا نظام اسلامی را شکنجه می‌کنید؟

  • غرق دنیای دیگر با «کافه دریا»

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • قدردانی از رادیو نمایش در نشست سوره مهر

  • مصداق های ادب در کتاب های درسی

  • «کاروان قرآنی انقلاب» راهی شد

  • سیری در هویت ایرانی و حقوق فرهنگی بر امواج فضیلت و فطرت

  • تغییر الگوی مصرف برای رسیدن به هوای پاک

  • گرایش نویسندگان لهستانی به معجزه زبان فارسی