صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیرکل دفتر نگهداری راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از رشد 30 برابری تعداد و طول تونل های جاده ای طی چهار دهه پس از انقلاب اسلامی در کشور خبر داد.

رضا اکبری در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد ضمن تبریک دهه مبارک فجر افزود: صنعت تونل سازی در دوران قبل از انقلاب بطورکامل وابسته به متخصصان، پیمانکاران و شرکت های خارجی بوده است.

وی اظهارداشت: خوشبختانه در طول 40 سال پس از انقلاب این صنعت به اندازه ای رشد کرده که هم اکنون در دانشگاه ها از همان مراحل ابتدای آموزش؛ طراحی، مفاهیم و حتی آئین نامه های طراحی را در داخل کشور تدوین می کنند.

مدیرکل دفتر نگهداری راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: طی این سال ها افراد زیادی در حوزه صنعت تونل سازی از دانشگاه های کشور فارغ التحصیل و امروز ایران اسلامی از وجود مهندسان، متخصصان، پیمانکاران و سازندگان توانمندبسیاری برخوردار است.

وی در ادامه افزود: تمامی مراحل ساخت یک تونل در کشور اعم از مطالعه، طراحی و اجرا در حال حاضر صددرصد به همت متخصصان، مهندسان و شرکت های داخلی انجام می شود.

اکبری تصریح کرد: متخصصان ایران امروز تونل هایی را در دست طراحی دارند که بیش از پنج کیلومتر طول دارد.

وی به رادیو اقتصاد توضیح داد: این آمار و ارقام نشان می دهد جمهوری اسلامی هم به لحاظ مسائل ایمنی و به لحاظ مسائل تکنولوژی ساخت، تجهیزات و همینطور سایر موضوعات مرتبط با حوزه مهندسی و صنعت تونل سازی هیچ گونه وابستگی به شرکت های خارجی ندارد.

وی یادآورشد: براساس اطلاعات موجود در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی کمتر از پنج کیلومتر در جاده های کشور تونل وجود داشت که این عدد در طول 40 سال گذشته به 175 کیلومتر رسیده است.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج افام ردیف 98 قرار میگیرد و علاقمندان میتوانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • پیگیری خدمت رسانی به هموطنان سیل زده از سوی رادیو پیام

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود