صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

عضوکمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس شورای اسلامی گفت: جنس مالی شرکت های دولتی متفاوت از جنس بودجه عمومی دولت است.

سعید باستانی در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: برای شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات مالی یک مبالغی در نظر گرفته می شود و یک عملکردی بر اساس آن باید سنجیده شود.

وی همچنین اظهارداشت: بودجه شرکت های دولتی طی سنوات گذشته از طرف دیوان محاسبات، سازمان های نظارتی مانند بازرسی کل کشور مورد بررسی وارزیابی قرار می گرفت ولی مجلس طی این سال ها هیچ گونه ورود جدی به حوزه مزبور نداشته است.

نماینده مردم زاوه، تربت حیدریه و مه ولات در مجلس دهم گفت: خرداد ماه سال جاری پیشنهادی از طرف برخی از نمایندگان مجلس مطرح شد مبنی براینکه اگر امکان داشته باشد بودجه شرکت های دولتی جدا از بودجه سنواتی مورد بررسی قرارگیرد که متاسفانه میسر نشد.

وی اضافه کرد: این مسئله در جریان بررسی بودجه سال 98 بصورت جدی تر مطرح شد مبنی بر اینکه نمایندگان به بخشی از بودجه شرکت های دولتی در حد مقدور ورود پیدا کنند.

باستانی اظهارداشت: بودجه شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات مالی از نوع بودجه های عملکردی و متفاوت از جنس بودجه های عمومی دولت است.

عضوکمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس شورای اسلامی افزود: برای ورود به این بحث امسال قدری شفافیت بیشتری به خرج داده شد.

وی ادامه داد: شرکت های که بیشترین دخل و خرج را به خود اختصاص داده بودند به نوعی گزارش عملکرد خود را به کمیسیون تلفیق ارائه کردند.

باستانی یادآورشد: روش ارزیابی بودجه شر کت های دولتی اغلب بصورت حسابرسی است چون باید میزان عملکرد این بنگاه ها نیز سنجیده شود.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی، سید وحید موسوی و حمید رضا کجوری» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود

  • قانون اعاده اموال نامشروع اول به سراغ ثروت های کلان خواهد رفت