صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

خیرخواه، گوینده رادیو اقتصاد گفت: رادیو خانه همیشه امن من است و همیشه دوستش دارم.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو، ناصر خیرخواه، تهیه‌کننده، مجری کارشناس و نویسنده رادیو، درباره سوابق کاری خود و نحوه ورودش به رادیو گفت: سال 74 از طریق آزمون عمومی و تخصصی وارد رادیو شدم و به عنوان گزارشگر در رادیو تهران و سپس رادیو ایران ادامه همکاری دادم. از سال 76به عنوان سردبیر و نویسنده رادیو سراسری در گروه اجتماعی فعالیت داشتم و پس از طی یک‌سال دوره تخصصی تهیه‌کنندگی و آزمون‌های مربوطه، از سال 78 وارد دوران تازه‌ای شدم.
وی افزود: در برنامه‌های متعدد ملی ایفای نقش داشتم، از جمله گزارشگری ویژه اجلاس سران کشورهای اسلامی، سردبیری و دستیاری اولین جشن سالگرد تاسیس رادیو بعد از انقلاب، سردبیری، تهیه‌کنندگی و نویسندگی 9 دوره انتخابات مختلف کشور، 18 سال سردبیری، تهیه‌کنندگی و نویسندگی و گزارش برنامه مجلس،12 سال تهیه‌کنندگی برنامه «راه شب» یکشنبه‌ها، 6 سال اجرای برنامه‌های صبحگاهی یک‌هفته درمیان در رادیو فرهنگ، 7 سال سردبیری، تهیه کنندگی و نویسندگی برنامه «سرزمین من» رادیو ایران و صدها برنامه متنوع دیگر از جمله «جنگ عصر امروز» رادیو ایران و گوینده مجری افتتاحیه رادیو فرهنگ، جوان و سفر.
خیرخواه درباره حال و هوای کار در رادیو و علاقه‌اش به آن گفت: علاقه به شنیدن رادیو از دوران کودکی‌ام سرچشمه می‌گیرد ولی کار در رادیو از حس کنجکاوی‌ام بود. آشنایی با رادیو و اشتغال در آن سراسر خاطره‌ساز است.
این گوینده با اشاره به خاطره ای از دوران حرفه ای خود در رادیو گفت: آنچه سبب حضور دائمی در کار رادیو شد گزارش های بسیار حساس اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران از فرودگاه مهرآباد تا روز سوم پایانی آن در سالن اجلاس سران بود. خاطره روز اول اجلاس در فرودگاه فراموشم نمی‌شود. گرفتن میکروفن رادیو و بردن آن برای گزارشگر تلویزیون، تعجب مرا برانگیخت. فکر می‌کردم که چرا رادیوی کارآمد و نافذ باید کمتر از تلویزیون مورد توجه باشد؟!
خیرخواه در ادامه توضیح داد: موفقیت در طراحی و مدیریت ویژه برنامه 15 ساعته رادیو ایران از صبح تا نیمه شب نیز از جمله دیگر خاطراتم در کنار مصاحبه‌ها و برنامه‌های مهم ملی در رادیو برایم ماندگار شد.
این تهیه‌کننده و نویسنده باسابقه رادیو درباره اهمیت برگزاری جشنواره رادیو عنوان کرد: جشنواره رادیو پیوسته در جوشش و کاوش برای کشف تازه‌هایی برای تحول و رشدرادیوی شایسته کشور بوده است. حساسیت زمانه ما در پرتو سرعت فناوری‌ها و رویدادها و البته رقابت رسانه‌های دیگر بیشترشده و ذهن فعال‌تر و دقت در رعایت استانداردهای وسیع‌تری را همه حوزه‌های تولید و عرضه برنامه‌ها در رسانه طلب می‌کند.
وی با اشاره به اینکه چند شبکه درجه یک و کارآمد و موثر به مراتب بهتر از کثرت آشفته و کم اثر آنهاست، تاکید کرد: رادیو، همیشه خانه امن من است و من همیشه آن را دوست دارم.

اخبار پربازدید

  • آغاز پخش یک سریال نمایشی با همکاری 2 شبکه رادیویی

  • انتصاب مدیر کل برنامه ریزی و نظارت معاونت صدا

  • انتصاب فرمانده بسیج حوزه معاونت صدای رسانه ملی

  • سلبریتی ها و مهندسی فرهنگی در میدان آزادی رادیو فرهنگ

  • خوانش بخشی از کتاب « اشتباه در بخت ستارگان» در «رویای کاغذی»

  • انگیزه «میرزا رضا کرمانی» از قتل ناصرالدین‌شاه در« شنیدنی های تاریخ»

  • جمعه در رادیو فرهنگ بشنوید: بررسی موسیقی فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند»

  • نگاهی بر ویژگیهای فعال رسانه ای منتظر در برنامه "تا جمعه ظهور"

  • راهکاری برای مقابله لجبازی کودکان و نوجوانان دربرنامه «خشت اول»

  • سفر به پرجمعیت ترین کشور جهان با رادیو فرهنگ در سفرنامه خوانی