صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت : دولت تاکنون یک ریال هم بابت جبران خسارات ناشی از سیل به کشاورزان پرداخت نکرده است.

به گزارش رادیو اقتصاد شمس الله شریعت نژاد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با برنامه نود و هشتی ها گفت: علاوه بر سیل های اخیر، در مهر ماه سال گذشته در تنکابن سیل خسارتی بالغ بر 300 میلیارد تومان به باغات و اراضی کشاورزی خسارت وارد کرد که تا به امروز بابت اراضی خسارت دیده مبلغی را به افراد پرداخت نکرده و تمام ضرر و زیان متوجه کشاورز است.

وی افزود: مناسبترین راهکار برای حل مشکلات کشاورزان به خصوص در حوزه جبران بلایای طبیعی حمایت و تقویت تعاونی های روستایی و پرداخت تسهیلات کم بهره به آنهاست. متاسفانه کشاورزان نسبت به تعاونی ها بی اعتماد شده اند که با فرهنگ سازی میتوان این بخش را توسعه داد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در تمامی کشورهای توسعه یافته تعاونی های بخش کشاورزی با نیاز سنجی مشتری و بازار مبادرت به برنامه ریزی تولید مینمایند و کشاورزان در سود حاصل از صادرات سهیم هستند.

شریعت نژاد درخصوص رواج سوداگری در بخش کشاورزی و بهره مندی آنها از سود ماحصل دسترنج کشاورزان گفت: سازمان تعاون روستایی که به وزارت جهاد کشاورزی وابسته است سازمانی بی خاصیت و بی بهره است که نیاز به تحول اساسی برای حمایت از کشاورزان دارد. بخش خرید و عرضه در بازار بیشتر بر عهده شرکت های خانوادگی و خصوصی و یا دلالان است که محصولات را از کشاورزان به کمترین بها می خرند و به مشتری به بالاترین بها به فروش می رسانند.

برنامه «نود و هشتی ها» کاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه کنندگی «مهرگان سوادکوهی و مهدی شیار» از شنبه تا پنجشنبه ساعت 17 به مدت 85 دقیقه با هدف اطلاع رسانی درباره موضوعات اقتصادی با جلب مشارکت و تعامل مخاطبان و ارتقای فرهنگ اقتصادی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و ترویج سبک زندگی اسلامی - ایرانی از رادیو اقتصاد پخش و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • پیگیری خدمت رسانی به هموطنان سیل زده از سوی رادیو پیام

  • چگونگی برخورد باکودک پرخاشگر و لجباز دربرنامه «خشت اول»

  • معرفی مدیر مالی شبکه های رادیویی قرآن،ورزش،صبا،جوان و فرهنگ

  • عیادت رادیو فرهنگی ‌ها از یک پیشکسوت/ آریانپور: موسیقی باید اصیل و بومی باشد

  • رادیو عدالت با هدف کسب اطلاعات بیشتر مردم در حیطه قوه قضائیه و پاسخگویی مسئولان نسبت به مردم افتتاح شد

  • اخبار و رویدادهای فرهنگی اجتماعی روز در برنامه کوبه رادیو فرهنگ

  • برنامه‌های رادیویی تابستان سال جاری اعلام شد

  • بررسی شاخص های قوه قضاییه در رادیو معارف

  • قدردانی از فعالیت های فرهنگی و تولید محتوای پاک ایران صدا در فضای مجازی

  • رادیو عدالت در آستانه هفته قوه قضائیه افتتاح می شود