صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

احمد فیاض بخش، فرزند ارشد شهید محمدعلی فیاض بخش، نخستین رئیس سازمان بهزیستی جمهوری اسلامی، این هفته مهمان برنامه تهران میدان شهدا است.

"دشمنان همواره سعی داشته‌اند از طریق ترور، ایران را از رشد و پیشرفت مستمر خود دور کنند؛ هر چند این ترورها، به ویژه در دهه 60 وسعت گرفت و خسارت‌هایی را به نظام تازه تاسیس وارد کرد، اما عملکرد جمهوری اسلامی از همان زمان تا هم اکنون نشان می‌دهد، این اقدام‌ها تاثیر چندانی بر روند پیشرفت ما نداشته است. "
به همین منظور شبکه رادیویی تهران، برای بزرگداشت مقام شهدای ترور وخانواده هایشان برنامه‌ای با عنوان "تهران میدان شهدا" تدارک دیده است که هر هفته یکی از اعضای خانواده شهدای ترور به این برنامه دعوت می شوند.
شهادت 72 تن از اعضای حزب جمهوری اسلامی در 7 تیر 1360 معمولا با تمرکز بیشتر بر شهید بهشتی روایت می‌شود؛ در حالی که دیگر اعضای این حزب نیز همه از افراد موثر در نظام بوده اند و با شهادت هر کدام، سازمان و ارگانی با خلأ مواجه شد. شهید فیاض‌بخش نیز یکی از همین افراد بود.
این هفته احمد فیاض بخش، فرزند ارشد شهید محمدعلی فیاض بخش، معاون رئیس جمهوری دولت رجایی مهمان برنامه تهران میدان شهدا است. مرور بر تحلیل شهادتشان و همچنین عملکرد سازمان بهزیستی در زمان حیات ایشان و پس از آن، نقل خاطرات شهید فیاض بخش و زندگی شخصی این خانواده و... بخش هایی از این برنامه است.
جمعه‌ها ساعت 19:30 و پنجشنبه ها ساعت 14روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز یا موج ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز همراه ما باشید.
"دکتر محمدعلی فیاض‌بخش(1316 در تهران- 7 تیر 1360 در تهران) پزشک و نخستین رئیس سازمان بهزیستی ایران و از اعضای کابینه محمدعلی رجایی بود که در بمب‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی جان خود را از دست داد.
وی پس از بازگشت از خدمت سربازی به دانشگاه تهران راه یافت و با اخذ مدرک پزشکی فارغ‌التحصیل شد. سپس دوره تخصصی جراحی را در بیمارستان سینا به پایان رساند. فیاض‌بخش، مؤسس انجمن امدادگران امام خمینی بود. وی سپس به عنوان مدیرکل توانبخشی در وزارت بهداری مشغول به کار شد. فیاض‌بخش در کابینه محمدعلی رجایی، به عنوان وزیر مشاور و سرپرست سازمان بهزیستی خدمت می‌کرد. وی در شامگاه 7 تیر 1360 در حالیکه در جلسه حزب جمهوری اسلامی ایران حاضر بود، به موجب بمب‌گذاری سازمان مجاهدین خلق کشته شد.
بیمارستان فیاض‌بخش واقع در غرب تهران به نام وی نامگذاری شده است."

اخبار پربازدید

  • آغاز پخش یک سریال نمایشی با همکاری 2 شبکه رادیویی

  • انتصاب مدیر کل برنامه ریزی و نظارت معاونت صدا

  • انتصاب فرمانده بسیج حوزه معاونت صدای رسانه ملی

  • سلبریتی ها و مهندسی فرهنگی در میدان آزادی رادیو فرهنگ

  • خوانش بخشی از کتاب « اشتباه در بخت ستارگان» در «رویای کاغذی»

  • انگیزه «میرزا رضا کرمانی» از قتل ناصرالدین‌شاه در« شنیدنی های تاریخ»

  • جمعه در رادیو فرهنگ بشنوید: بررسی موسیقی فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند»

  • نگاهی بر ویژگیهای فعال رسانه ای منتظر در برنامه "تا جمعه ظهور"

  • راهکاری برای مقابله لجبازی کودکان و نوجوانان دربرنامه «خشت اول»

  • سفر به پرجمعیت ترین کشور جهان با رادیو فرهنگ در سفرنامه خوانی