صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

رادیو آوا بعنوان شاخص ترین و جامع ترین مرجع پخش موسیقی فاخر و ارزشی رسانه ملی در تامین نیاز و سلیقه ی مخاطبان است .

به گزارش روابط عمومی شبکه رادیویی پیام و آوا : شهرام ملازاده مدیر شبکه رادیویی پیام و آوا گفت رادیو آوا در راستای تامین نیاز موسیقیایی مخاطبان بعنوان شاخص ترین و جامع ترین مرجع پخش موسیقی فاخر و ارزشی توانسته است بعنوان رادیو اول کشور پاسخگوی نیاز وسلیقه های مختلف موسیقیایی در حوزه موسیقی سنتی ، پاپ ، کلاسیک و... باشد
ملازاده افزود به منظور نوآوری در برنامه های رادیو آوا و طراحی ساختار جدید برنامه سازی در بخش شبانگاهی این رادیو برای پاسخگویی به نیاز های مخاطبان در بخش های مختلف موسیقی مانند سبک های موسیقی، معرفی هنرمندان ، پخش قطعات قدیمی و... برنامه ریزی لازم صورت گرفت و اولین برنامه این بخش از اول ذی الحجه مصادف با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا (س) بصورت زنده به روی آنتن رفت . در این بخش سعی بر این است که علاوه بر پخش موسیقی های مخاطب پسند و ارزشی از تکرار موسیقی پرهیز نموده و برای جذابیت بیشتر برنامه ها از تک بیت های اساتید بزرگ عرصه شعر و موسیقی (مرحوم حسین آهی ، محمد صالح علاء و... )در فواصل برنامه ها پخش شود.
مدیررادیو آوا گفت: با توجه به تغییرات حاصله آیتم های جدیدی نیز به پخش شبانگاهی رادیو آوا اضافه شده است ازجمله کوی تیتراژ( پخش تیتراژ سریال ها ) کافه ماهور (کلام هنرمندان عرصه موسیقی به همراه پخش قطعه مربوطه ) روی نت (پخش موسیقی ، کلام گوینده و موسیقی بی کلام) ذره بین (گذری به زندگینامه هنرمندان عرصه موسیقی و پخش قطعاتی از آنها)
آوای طبیعت (پخش ترکیب افکت و موسیقی) و پخش تکنوازان و آوای ماندگار قدیمی که اغلب این آیتم ها با توجه به درخواست مخاطبان تهیه و تدارک دیده شده است.
ملازاده درپایان گفت: با رعایت مناسبتهای تقویمی (ملی ، مذهبی) در رادیو آوا پخش سبک های مختلف موسیقی ، پرهیز از تکرار موسیقی و ترکیب پخش موسیقی از این رادیو ، افزودن بخش کوتاه شعر و داستان با صدای چهره های شاخص ادبیات ، هنر، سینما می تواند تنوع و رنگ آمیزی خاصی به این بخش رادیو آوا بدهد
امیدواریم مخاطبان رادیو آوا با اعلام نظرات سازنده خود ما را در هر چه بهتر شدن برنامه های این رادیو همراهی نمایند .

اخبار پربازدید

  • قهرمان کتاب ناتورِ دشت "روی خط" رادیو صبا می‎آید

  • تقدیر مرکز نظارت و ارزیابی صدا در رسانه ملی از رادیو ایران به دلیل اهتمام به زبان فارسی

  • امکانات بیشتری در اختیار صدای استان ها قرار می دهیم

  • «شیدا رنجبر» مترجم داستان های کودک و نوجوان در«جهان ترجمه»

  • آشنایی با شوپه در " فرهنگ مردم "

  • ورود استان‌ها به رادیو پیام/ تقویت "هویت ایرانی" یکی از وظایف اصلی صدا و سیماست

  • سفر به قبایل بدوی آفریقا در سفرنامه خوانی رادیو فرهنگ

  • بررسی موسیقی سریال « پس از باران» در «نت هفتم»

  • گره خوردن زندگی در زلف یار با دولت بیدار

  • موسیقی آوازی و معرفی «یللی» داود آزاد در برنامه نیستان