صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مشاغل سیال و بی کانون در قالب روز بازار در این شهر ساماندهی خواهند شد.

«سید علی مفاخریان» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: اپلیکیشن و نرم افزاری تحت عنوان «سامان بازار » در حال تدوین و تصویب است.

وی اظهارداشت: پس از تکمیل این نرم افزار دستفروشانی که علاقه مند باشند در روز بازارها به فعالیت خود ادامه دهند می توانند اطلاعات خود را در آن ثبت کنند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: بدیهی که با راه اندازی این سامانه علاوه بر رفع مشکلات ترافیکی و سدمعبر در پایتخت مدیریت بهینه ‌ای در حوزه بازارها و مشاغل سیار صورت می گیرد.

وی افزود: احراز هویت دستفروشان و بساط گستران با روش دقیق در سامانه ثبت احوال انجام می ‌شود و این ظرفیت برای افراد ساکن تهران فراهم شده تا به محض احراز هویت فرصت مکان یابی در یکی از بازارهای محل سکونت شخص فراهم شود.

مفاخریان اظهارداشت: خوشبختانه با این روش هم دستفرشان ساماندهی می‌ شوند و هم مردم می‌توانند با مراجعه به بازارهای روزی که در این خصوص پیش بینی خواهد شد خریدهای خود را با قیمت‌ های مناسب انجام دهند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: بر اساس اطلاعاتی که از نواحی شهر تهران دریافت شده 9 هزار و 900 نفر ثبت نام کرده اند در اطلاعات برداشت اولیه البته پنج هزار نفر کد ملی مورد تائید و بقیه کد ملی آنها یا اشتباه بوده یا صحت اطلاعاتشان به تائید نرسیده است.

وی افزود: فرصتی گذاشته شده تا بقیه افرادی که صحت اطلاعاتشان در نرم افزار مورد تائید قرار نگرفته و در سامانه ثبت احوال اشکال دارد مجدد بازنگری شود.

مفاخریان در ادامه یادآورشد: این سامانه در حال حاضر پنج هزار دستفروش را در شهر تهران مدیریت کرده و جانمایی ها هم در حال انجام است که به محض تصویب نهایی فرآیند اجرای کار عملیات خواهد شد.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10: 10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

اخبار پربازدید

  • 14 خرداد 68 در مستند «روایت یک انتخاب»

  • «شب های فرهنگ» نگاهی فقهی به موسیقی و غنا دارد

  • بررسی جایگاه مجلس شورای اسلامی با «خانه ملت»

  • روایتی از اساطیر ایرانی با خوانش «مشی ومشیانه» در برنامه «رویای کاغذی»

  • واکاوی رمان اجتماعی در برنامه «شب های فرهنگ»

  • خواص گیاهان دارویی در «شفاخانه»

  • احمد تمیم داری مهمان امروز برنامه «نام آوران ایران زمین»

  • همراه باخیال های هنری حسام الدین سراج در «وقتی خیال در میزند»

  • همراه با «علی اکبر شیدا» در برنامه «با کاروان شعر و موسیقی»

  • تبیین اندیشه های فقهی و سیاسی امام خمینی (ره) در " عصر روح الله "