صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

در دومین قسمت برنامه زنده «به علاوه نمای نقره‌ای» رادیو نمایش ، با حامد عنقا نویسنده و تهیه کننده مجموعه نمایش خانگی «آقازاده» گفت و گو شد.

به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، حامد عنقا تهیه کننده و نویسنده مجموعه نمایش خانگی آقازاده که میهمان تلفنی این برنامه بود گفت: بنده درباره سریال آقازاده صحبت نمی‌کنم چرا که نیاز به زمان دارد.
من خیلی قائل به تفاوت ممیزی ها نیستم و فقط ممیزی ها را تا حد حجاب و لباس می‌بینیم و این کمی ساده با موضوع برخورد کردن است.قبلا هم در قلب یخی با خطوط قرمز خودمان ممیزی ها را لحاظ می‌کردم.این صحبت‌ها در سریال پدر و انقلاب زیبا نیز شد.
وی افزود : به عنوان کسی که اولین سریال شبکه نمایش خانگی را کار کردم با اینکه بسیار خاطره خوبی بود در فرجام بسیار دلزده شدیم و اتفاقاتی که در پایان سریال افتاد باعث دلخوری شد.وضعیت با گذشته تفاوت دارد. قبلی ها آزمون و خطا بود و ما در حال حاضر در حال تجربه کسب کردن هستیم.
عنقا ادامه داد : ما در شبکه نمایش خانگی سریال‌هایی داریم که در تلویزیون نمی‌توان پخش کرد و به هر حال مدیوم ها متفاوت است و البته من در مقام نقد سریال‌های شبکه نمایش خانگی نیستم.
وی عنوان کرد : تقریبا همه کارگردان‌های شبکه نمایش خانگی از کارگردان‌های با اعتبار تلویزیون هستند و ما تجربه این را داشتیم که سریالی هم در شبکه نمایش خانگی و هم در تلویزیون پخش شود.
البته ممکن است در آینده نیز این اتفاق بیفتاد.
این نویسنده و تهیه کننده خاطرنشان کرد: قرار بود سریال قلب یخی نیز در تلویزیون پخش شود که مذاکرات به سرانجام نرسید و البته هرکس با هدف خاصی وارد این شبکه می‌شود، بعضی از همکاران با توجه به موضوع تجاری و بعضی با موضوع محتوا وارد می‌شوند.
وی افزود: من معتقدم سریال آقازاده باید در شبکه نمایش خانگی پخش شود و دلیل آن را در ادامه داستان خواهیم دید و همچنین این شبکه ایجاد شده است و باید استفاده کرد.من خود را یک فرد تلویزیونی می‌بینم و در حال حاضر نیز در تدارک ساخت سریال برای تلویزیون هستم.
همچنین به عنوان عضو شورای پروانه ساخت آثار غیر سینمایی می‌بینم سریال‌ها و فیلم‌های خوبی در این عرصه در حال ساخت است.
امروز به لطف فضای مجازی ، سریال‌ها را به راحتی می‌توان دید البته همه جای دنبا همین است.در همه جای دنیا کار درجه 2 و 3 نیز ساخته می‌شود همه می‌خواهند سریال درجه یک بسازند اما خب روز اول همه دنبال ساخت بهترین فیلم هستند.
عنقا ادامه داد : بخشی از تبلیغات فیلم‌های سینمایی هیچ ربطی به صاحبان آثار ندارد و سرمایه تولید از دو جای مختلف می‌آیدو این موضوع هیچ ربطی به تولیدکننده ندارد که می‌تواند مجرای مثبت یا منفی داشته باشد در واقع نمی‌توان گفت پول‌های شبکه نمایش خانگی از کجا می‌آید.در آخر همه صحبت ما این است که نباید عرصه را خالی کنیم. من به عنوان یک مولف یک سری تفکرات دارم و فکر می‌کنم بیشتر کارهای موفق از علاقه می‌آید پس باید اجازه بدهیم که این عرصه نیز به پختگی برسد.


اخبار پربازدید

  • بررسی نقش نماز جمعه به عنوان نمادی برای وحدت مسلمانان در قلب فرهنگی رادیو فرهنگ

  • رادیو نمایش بررسی کرد :در دبیر خانه ی جشنواره کودک در اصفهان چه می گذرد؟

  • رادیو صدای همدلی امت رسول‌الله (ص)

  • چگونه از بیمارهای کرونایی مراقبت کنیم؟

  • ناگفته‎ هایی از سیاره مریخ در قالب طنز

  • آغاز تفسیر سوره غاشیه در رادیو معارف

  • پخش سه سریال جدید از آنتن شبکه های رادیویی

  • نقش حوزه علمیه در انقلاب اسلامی

  • مروری بر واقعه لیله المبیت در رادیو معارف

  • بررسی حدیث بشارت در رادیو معارف