صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

برنامه حجره، یازدهم مرداد با هدف بررسی موضوع بازگشت کوپن به اقتصاد تقدیم مخاطبان می شود.

به گزارش روابط عمومی رادیو گفت وگو، حجره برنامه ای شبانه و کاری از گره تاریخ و فرهنگ رادیو گفت و گو با محوریت گفت و گو با فعالان اقتصادی در حوزه کارآفرینی و مشاغل خانگی، با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی است.

برنامه حجره، یازدهم مرداد با حضور دکتر احمد توکلی(عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام)، جبار کوچکی نژاد(عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس یازدهم)، دکتر عبدالله رضیان(عضو هیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم)، دکتر علی سرزعیم(اقتصاددان و استادیار دانشگاه علامه طباطبایی)، دکتر محمود جامساز(اقتصاددان) و دکتر سعید لیلاز(اقتصاددان و مدرس دانشگاه شهید بهشتی) از مهمانان این هفته برنامه حجره هستند که به بررسی بازگشت کوپن به اقتصاد ایران می پردازند.

گفتنی است که 10 سال پیش با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، کوپن از اقتصاد ایران حذف شد؛ اما هم اکنون در مجلس صحبت از این است که کارت الکترونیکی برای تامین برخی اقلام اساسی در اختیار شهروندان ایرانی قرار بگیرد که البته این طرح در پی ایجاد نگرانی‌هایی درباره سلامت قشرهای کم ‌درآمد ایرانی بر سر زبان‌ها افتاده است.

چندی ‌پیش، مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی اعلام کرده بود: «استفاده مردم از کالا‌های اساسی مانند گوشت و بسیاری از اقلامی که باید سلامت مردم را تامین کند، بسیار کمتر شده» و طبیعی است که سلامت شهروندان ممکن است به خطر بیفتد. از سوی دیگر، «بر اساس تازه‌ترین برآورد‌ها، هزینه یک خانوار در ماه بیش از هفت میلیون تومان است.»

بخش زیادی از شهروندان جامعه که دستمزدشان به تامین حداقل‌های زندگی هم نمی‌رسد، مجبورند از سبد خانوار بزنند و برخی کالا‌های اساسی از سبد خانواده‌ها حذف می‌شود. آنچنان که نمایندگان مجلس می‌گویند در این طرح قرار نیست، کوپن یا کالابرگ به معنی کلاسیکش تامین شود و تنها نمایندگان مجلس به دنبال این هستند تا دسترسی قشرهای کم برخوردار و آسیب‌پذیر را به کالا‌های اساسی آسان‌تر فراهم کنند.

این برنامه شنبه ها ساعت 22:00 به صورت زنده روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز تقدیم مخاطبان می شود.

شبکه رادیویی گفت و گو از طریق گیرنده های دیجیتالی، رادیو نما، اپلکیشین های موبایلی و آدرس اینترنتی http://radiogoftogoo.ir نیز قابل دریافت است و همچنین علاقمندان می‌توانند از طریق شماره تماس 27861035 و سامانه پیامکی 300001035 با این برنامه و دیگر برنامه های رادیو گفت و گو در ارتباط باشند.

اخبار پربازدید

  • اعلام "فراخوان نغمات" از سوی رادیو قرآن

  • مسابقه بزرگ عید غدیر خم از رادیو تهران

  • مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران مهمان رادیو سلامت می شود

  • هدف ، مسقل ماندن هویت انجمن است که بتواند بدون کمک های دولتی ادامه دهد

  • صفحه رادیو را در هفته نامه صدا و سیما بخوانید و بشنوید

  • آموزش و تحلیل تلاوت‌های دوره هفتم مسابقه «نفس‌های طلایی»

  • دعای عرفه از شبکه های سراسری رادیو پخش می شود

  • دکتر رحیم سرهنگی مدیر کل دفتر توسعه ی کارآفرینی مهمان برنامه عصری نو

  • نگاهی به شعر مولانا در قطعه ای از «علی خدایی» در باکاروان شعر و موسیقی

  • «زرگیسو» به «افسون افسانه» رادیو نمایش می آید