صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
دسترسی سریع

سعیدزینعلی خان کارشناس بخش خودرو و رحمانی مدیر فروش و بازاریابی شرکت ایران خودرو در خصوص گرانی قیمت خودرو و علل آن بازار تهران رادیو تهران گفتگو کردند.

سعیدزینعلی خان در گفتگو با بازار تهران درباره افزایش بی رویه قیمت خودرو و غیرقابل کنترل بودن آن گفت: تا زمانی که نظام عرضه و تقاضا به یک نظام درست تبدیل نشود، وضعیت به همین ترتیب ادامه پیدا خواهد کرد. با توجه به شرایط فعلی موجود، خودروسازان در روند تولید خودرو در بخشی از قسمت ها با کمبود قطعه مواجه هستند و تامین قطعات از عهده این افراد خارج است. همچنین سوء مدیریت ها نیز در این گرانی ها بی تاثیر نیست.

بابک رحمانی مدیر فروش و بازاریابی شرکت ایران خودرو دیگر مهمان این برنامه هم با اشاره به برنامه این خودرو سازی در راستای فروش خودرو به مشتریان اظهار داشت: با توجه به هماهنگی با نهادهای نظارتی در حال حاضر فروش ما به صورت قرعه کشی انجام می شود. به سه روش فروش فوق العاده با تحویل حداکثر سه ماه، روش پیش فروش با تحویل 4 تا 12 ماه و فروش مشارکت در تولید با تحویل بالای 12 ماه در حال عرضه خودرو هستیم. در تمامی این روش ها مشتریان باید ابتدا اقدام پیش ثبت نام می‌کنند و انتخاب مشتریانی که صاحب خودرو خواهد شد توسط قرعه کشی انجام می‌شود. از ابتدای سال تا به این لحظه 3 برنامه فروش فوق العاده، یک پیش فروش و دو فروش مشارکت در تولید صورت گرفتند و در حال حاضر هم یک فروش فوری و یک فروش مشارکت در تولید در خدمت متقاضیان هستیم.
مدیر فروش و بازاریابی شرکت ایران خودرو درباره حذف پلاک فعال خانوار برای خرید خودرو از ایران خودرو افزود : تنها در یک فروش فوق العاده به‌دستور کمیته خودروسازی، پلاک فعال خانوار را لحاظ کردیم و پس از آن این شرط حذف شد و شرط برای تهیه خودرو؛ داشتن گواهینامه ، عدم خرید خودرو از ایران خودرو طی 48 ماه گذشته و عدم وجود پلاک فعال انتظامی به نام شخص می باشد. ماهانه حدود 18 هزار دستگاه فروش فوق‌العاده خواهیم داشت که این تعداد تا پایان سال به 110 هزار دستگاه خواهد رسید همچنین با اخذ مجوزهای لازم، به فروش از طریق پیش فروش و مشارکت در تولید نیز اقدام خواهیم کرد.

زینعلی خان کارشناس خودرو در خصوص نحوه فروش خودرو در شرایط فعلی گفت: گویا ما به دهه شصت و دوران جنگ بازگشته ایم و با این روند شرایط دلالی ادامه خواهد داشت و تا مادامی که نحوه توزیع اینگونه صورت بگیرد، فساد از بازار بیرون نخواهد رفت اما ورود خودروهای دست دوم می تواند بازار را از حالت فعلی خارج کند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

اخبار پربازدید

  • بررسی نقش نماز جمعه به عنوان نمادی برای وحدت مسلمانان در قلب فرهنگی رادیو فرهنگ

  • رادیو نمایش بررسی کرد :در دبیر خانه ی جشنواره کودک در اصفهان چه می گذرد؟

  • رادیو صدای همدلی امت رسول‌الله (ص)

  • چگونه از بیمارهای کرونایی مراقبت کنیم؟

  • ناگفته‎ هایی از سیاره مریخ در قالب طنز

  • آغاز تفسیر سوره غاشیه در رادیو معارف

  • پخش سه سریال جدید از آنتن شبکه های رادیویی

  • نقش حوزه علمیه در انقلاب اسلامی

  • مروری بر واقعه لیله المبیت در رادیو معارف

  • بررسی حدیث بشارت در رادیو معارف