صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
منو
دسترسی سریع

به مناسبت روز جهانی نابینایان(جمعه 23 مهرماه) گروه برنامه ساز«شش نقطه» از رادیو تهران با برپایی جشن روز جهانی نابینایان همراه مخاطبانش است.

به گزارش روابط عمومی رادیو تهران؛ اشکان آذرماسوله، تهیه کننده و مجری نابینای برنامه«شش نقطه» با اعلام این خبر گفت: پانزدهم اکتبر یا 23 مهرماه، به عنوان روز جهانی ایمنی عصای سفید یا روز جهانی نابینایان نام گذاری شده است.
رادیو تهران از سال 1395 با هدف دیده شدن بیشتر نابینایان با تهیه و تدارک برنامه«شش نقطه» در خدمت مخاطبانش است. برنامه ای که دغدغه اش نابینایان هستند.
به همین مناسبت در روز جهانی نابینایان(جمعه 23 مهرماه) گروه برنامه ساز«شش نقطه» از رادیو تهران به پاس قدردانی از برخی چهره‌های شناخته شده جامعه نابینایان و اشخاصی که در زمینه های مختلف همراه نابینایان بوده‌اند، در ویژه برنامه ای به مناسبت نکوداشت این روز با عنوان عصای سفید تقدیر خواهد کرد.
به گفته تهیه کننده برنامه؛«شش نقطه» به دغدغه نابینایان گره خورده و سعی دارد تا علاوه بر فرهنگ سازی و آشنایی عموم مردم با نابینایان و سبک زندگی نابینایی، آموزش های مفیدی را در اختیار نابینایان قرار دهد. در این برنامه نیازها و مطالبه های نابینایان پیگیری می شود، موضوعات جامعه نابینایان را تا به دست آوردن نتیجه از طریق ارتباط با مسئولان و کارشناسان پیگیری می کنیم.
آذر ماسوله با بیان توضیحاتی درباره جشن روز جهانی عصای سفید افزود: جشن شش نقطه جمعه ساعت 21:30 دقیقه تا 22:30 با حضور جمعی از هنرمندان نابینای کشور همچون هومن لطفعلی، نابینای موزیسین برنامه شش نقطه، نابینایان موفق کشور همچون قهرمان پارالمپیک و نخبگان علمی، برخی چهره‌های شناخته شده جامعه نابینایان در زمینه های موسیقی، ورزش و هنر برگزار خواهد شد. علاقه مندان می توانند در این ساعت جشن روز جهانی ایمنی عصای سفید را از رادیو تهران روی موج اف. ام ردیف 94 مگاهرتز بشنوند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: مهمان بسیاری به این برنامه دعوت شده اند؛ دکتر بیژن ذوالفقار نصب، از پیشکسوتان فوتبال و از مربیان سابق فوتبال از مهمانان این برنامه است. سعید صادق پور، مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان و رامین فرجاد رئیس هیئت مدیره این شرکت از جمله مهمانانی هستند که 30 سال در امر تسهیل امور ویژه نابینایان فعالیت داشته‌اند. منصور شادکام، نائب رئیس نابینای انجمن نابینایان کشور، محمد حشمتی خواننده با اجرای زنده و جمعی از مدیرانی که با ما در این سالها همکاری کرده اند و جمعی از نابینایان موفق و مخاطبانی که همیشه یار و یاور ما بوده اند، از مهمانان ویژه ما خواهند بود.

اخبار پربازدید

  • گرامیداشت فیلسوف شفاهی ایران در "چراغداران" رادیو فرهنگ

  • تدارک ویژه شبکه‌های رادیویی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل

  • واکاوی ادبیات نمایشی رادیو در دانشگاه سوره

  • آیین رونمایی از کتاب «وقت محدود» و نمایش رادیویی «دیدار در وقت اضافه» برگزار شد

  • سوگنامه سامرا بر امواج فضیلت و فطرت

  • ویژه برنامه های شهادت امام حسن عسکری(ع) در رادیو فرهنگ

  • از تولیدات جدید پلیسی ایرانصدا رونمایی شد

  • پیام حضرت آیت الله العظمی سبحانی مد ظله العالی به مناسبت رادیو وحدت

  • رسانه، ابزار بسیار مهمی برای رسیدن به وحدت است

  • پیام تبریک معاون محترم صدا به مناسبت حلول ماه ربیع