صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search
منو
دسترسی سریع

"رادیو صبا " در برنامه "صدو یک راه برای کتاب نخواندن" هری پاتر را به علاقه مندان رمان های تخیلی معرفی می کند.

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا ، برنامه صدو یک را ه برای کتاب نخواندن " با هدفت گسترش فرهنگ مطالعه در هر برنامه یک کتاب را به روش های متنوعی به مخاطبان معرفی می کند .

روز پنج شنبه 22 مهر کتاب «هری پاتری » نوشتهٔ جی.کی. رولینگ، نویسندهٔ بریتانیایی با پخش سکانس هایی از فیلم تخیلی به همین نام به مخاطبان معرفی می شود .

هری پاتر مجموعه‌ای از هفت رمان فانتزی است. این رمان‌ها شرح زندگی جادوگر جوانی به هری پاتر و دوستانش هرماینی گرنجر و رون ویزلی است که همگی دانش آموزان مدرسه سحر و جادوگری هاگوارتز هستند. بخش اصلی داستان پیرامون تلاش و مبارزه هری برای غلبه بر جادوگر سیاه، لرد ولدمورت است، که هدفش سرکوب کردن افراد غیرجادوگر، تحت فرمان درآوردن دنیای جادوگران و نابود کردن همه کسانی است که در مقابل او ایستاده‌اند.
جادو و جادوگری؛ مفهومی که قرن‌هاست هرکجا که مطرح شود، کنجکاوی بشر را بر می‌انگیزد. پدیده‌ای مرموز که اگرچه اکنون و در دهه‌های اخیر، کمتر مورد توجه قرار گرفته، اما با این حال هزاران سال است که بشر از خود و اطرافیانش می‌پرسد که جادو چقدر می‌تواند واقعیت داشته باشد؟

جوانا کاتلین رولینگ، روی این حس کنجکاوی انسان دست می‌گذارد، قوه تخیل انسان را که علاقه‌مند به ماجراجویی و تنوع طلبی و دیدن خرق عادت است، مورد هدف قرار می‌دهد و با خلق داستانی کاملا امروزی و انسانی مخاطب را با خود همراه می‌کند. نکته اصلی در مورد مجموعه هری پاتر (harry potter ) این است که رولینگ، با شخصیت‌هایی که خلق می‌کند، روی تصور عموم در مورد جادوگری خطی قرمز می‌کشد. تصوری که اصولا جادوگران را انسان‌هایی عجیب و غریب با رویکرد و شخصیتی عمدتا منفی نشان می‌دهد، تقریبا جایی در قصه رولینگ ندارد.


"صدو یک راه برای کتاب نخواندن " با معرفی و بررسی کتاب با حضور کارشناس فرهنگی این کتاب را به دوست‌داران رمان های تخیلی خارجی معرفی می کند .

"صدو یک را ه برای کتاب نخواندن " روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت 11:00 به تهیه کنندگی مژگان فرزین گویندگی آرمان غفاریان و گزارشگری شیما شیرازی تقدیم مخاطبان می شود.

اخبار پربازدید

  • اولین نشست هم اندیشی رادیو مقاومت برگزار شد

  • بررسی ابعاد دغدغه های بیماران پروانه ای در " پنجره "

  • «نقطه جوش» رادیو تهران سر رسید

  • شهرزاد کمال زاده: با مدیریت از فضای مجازی استفاده می کنم

  • حضور قهرمان سابق اسلحه اپه در رادیو ایران

  • کرونا این دوسال اهالی موسیقی را مثل کبوتری در قفس اسیر کرده

  • از بررسی سابقه نیروی دریایی در ایران و عملیات مروارید تا اهمیت تزریق واکسن نوبت سوم به سالمندان در "سرزمین من"

  • با ردایو صبا با انرژی «بیدارشو »

  • داستان نمونه امضا را در رادیو بشنوید

  • رادیو سلامت جایزه اول جهانی ABU را کسب کرد