روی خط رادیو

معاونت صدای رسانه ملی در هفته‌ای كه گذشت:
16 تا 22 تیر 1403

روایت عاشورا روی خط رادیو
با فرا رسیدن ایام محرم وعزای سرور و سالار شهیدان، ایران اسلامی یكپارچه غرق در ماتم و عزا شده است. از همین رو شبكه های رادیویی حال و هوای غم دارد و مداحی ها، نوحه ها و مرثیه سرایی ها را تقدیم عاشقان سید و سالار شهدا می كند. در این گزارش با ویژه برنامه های ماه محرم از شبكه های مختلف رادیویی آشنا می شوید.

رادیو ایران؛ نوبت به نوبت روی موج
«نوبت به نوبت» مجله فرهنگی كه با بخش های حدس زدن نام یك فیلم، نام یك خواننده یا نام یك اثر موسیقیایی، حدس زدن نام یك بازی محلی، شناسایی نام یك شاعر یا نویسنده و نام هنرهای دستی، پنجشنبه های ماه محرم و صفر ساعت 9 از رادیو ایران پخش می شود.
رادیو جوان؛ همراه با موتور جستجو
برنامه "موتور جستجو" به منظور معرفی تولیدكنندگان دانش بنیان و فناوران بومی، به ویژه جوانان نخبه كه در ایران در زمینه طرح‌های ملی، استانی و مناطق روستایی فعالیت می‌كنند، تهیه و روانه آنتن می شود.
رادیو فرهنگ؛ سفر شهادت
«سفر شهادت» از رادیو فرهنگ به معرفی و بررسی كتاب هایی با محوریت روایت عاشورا و گفتگو با نویسندگان این آثار اختصاص یافته است و هر روز با محوریت كتاب ساعت 20 تا 21 روی آنتن می رود.
رادیو تهران؛ راه اندازی حسینیه
برنامه «حسینیه رادیو تهران» امسال هم مطابق سال های گذشته هر شب به صورت زنده با حضور در هیئت ها و حسینیه ها عزاداری سالار شهیدان به خانه های شما سوگواران می آورد.
رادیو صبا؛ راوی هنرهای عاشقانه عاشورایی
شنوندگان با هنر و هنرمندان عاشورایی و نحوه شكل گیری هنرهای مذهبی در ویژه برنامه «روایت عاشقی» از رادیو صبا آشنا می شوند.
رادیو قرآن؛ گفت وگو با پیرغلامان
برنامه«عرشیان» ویژه ماه محرم درگفت وگو با پیرغلامان سراسركشور، معرفی آداب و رسوم كشورهای اسلامی در محرم و معرفی شخصیت های كربلا روی آنتن رادیو قرآن می رود.
رادیو سلامت؛ همكاری با معاونت اجتماعی پلیس
رادیو سلامت جلسه همكاری های مشترك با معاونت های اجتماعی پلیس مواد مخدر، پلیس فتا و پلیس بهداد جهت تولید برنامه های سلامت محور را برگزار كرد.
رادیو اقتصاد؛ با اجرای امیرحسین مدرس
برنامه «روایتی از یك بیعت» اختصاص به روایت‌های داستانی امیرحسین مدرس از تجربه معنوی یك فعال اقتصادی به ‌عنوان بانی تكیه و هیأت‌، فضیلت ماه محرم و اهمیت برپایی تكیه و سنت نذر دارد كه ایام محرم ساعت 13 پخش می‌شود.
رادیو ورزش؛ و حالا المپیك
«و حالا المپیك »، نام ویژه برنامه رادیو ورزش كه آستانه شروع المپیك تلاش می كند تا روحیه و انگیزه ورزشكاران كاروان اعزامی ایران و حتی مشوقان و هواداران ورزش را بالا ببرد.
رادیو معارف؛ آغاز به كار رادیو محرم
آغاز به كار هشتمین سال رادیو محرم در حرم مطهر رضوی، همزمان با مراسم تعویض پرچم حرم مطهر شمس الشموس امام رضا علیه‌السلام در مشهد مقدس افتتاح شد.
رادیو پیام؛ راه اندازی پویش جانم حسین(ع)
مخاطبان می توانند با شركت در پویش«جانم حسین(ع)» از رادیو پیام و آوا، عكس‌های مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران وفادارشان را با ما به اشتراك بگذارند.
رادیو نمایش؛ تجلیل سازمان انرژی اتمی
در دیدار مدیران اداره كل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش رسانه ملی با رئیس سازمان انرژی اتمی از محسن سوهانی، مدیر رادیو نمایش به پاس تولید نمایش های رادیویی در تكریم مقام شهدای هسته‌ای تجلیل شد.
رادیو ورزش بانوان؛ سالروز سه سالگی
رادیو ورزش بانوان 25 تیرماه سه ساله می شود كه روی برنامه كاربردی ایران صدا در بستر فضای مجازی و موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز راه‌اندازی شده است.

1403/04/19
|
12:20
دسترسی سریع