در راستای سیاست های رسانه ملی؛ رادیو جام‌جهانی افتتاح شد

همزمان با آغاز بازی‌های جام‌جهانی و در راستای تحقق سیاست‌های رسانه‌ ملی (هویت‌‌محوری و عدالت‌گستری) رادیو جام‌جهانی در ساختمان شهدای رادیو افتتاح شد.

1401/08/29
|
15:33

رادیو جام‌جهانی به عنوان یك رادیوی فصلی روی موج اف ام و فركانس 95.5 مگاهرتز رقابت‌های جام‌جهانی 2022 قطر را به طور ویژه‌ای پوشش خواهد داد.
بنابر گزارش روابط عمومی معاونت صدا این مراسم با حضور علی بخشی‌زاده معاون صدا، مهدی آذر مكان مدیر رادیو جام‌جهانی، مریم كاظمی‌پور معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، مهدی كشاورز مدیر عامل سازمان منطقه آزاد كیش و رضا شجیع رئیس حوزه ریاست مناطق آزاد كیش و همچنین تعدادی از پیشكسوتان،گویندگان و گزارشگران ورزشی رادیو ورزش من جمله مسعود اسكویی، خسرو والی‌زاده، علی شاكری، اكبر ارمنده و سعید میرزا شفیع برگزار شد.
علی بخشی زاده معاون صدای رسانه ملی در مراسم افتتاحیه رادیو جام‌جهانی بیان كرد: رسانه ملی به عنوان رسانه پیشرو با تمامی شبكه‌های رادیویی و تلویزیونی همیشه در حال برنامه‌ریزی و تدارك وسیعی برای پاسخ به نیاز مخاطبانش است.
بخشی‌زاده ادامه داد: سازمان صدا و سیما برای بزرگترین رویداد ورزشی در سطح جهان نیز برنامه‌های گسترده‌ای را پیش‌بینی كرده است و رادیو همانند گذشته در این حوزه بسیار فعال ورود كرده است. در این راستا شبكه های رادیویی با 518 برنامه و 27 عنوان به مدت 470 ساعت و بیست و پنج دقیقه به استقبال جام جهانی فوتبال می رود.
وی تصریح كرد: «رادیو جام جهانی» نیز به مدت یك ماه و به صورت 24 ساعته تمامی مسابقات این رویداد بزرگ ورزشی را توسط گزارشگران مجرب رادیو به صورت زنده گزارش خواهد كرد.
بخشی‌زاده افزود: نوع مخاطبین و تعداد علاقه‌مندان به فوتبال مثال زدنی است و رادیو هم مثل همیشه خود را در مقابل مخاطبانش مسئول می‌داند و امیدواریم خبرهای بسیار خوبی از طریق این رادیو به گوش مردم شریف ایران برسد. همچنین طبق نظرسنجی مركز تحقیقات سازمان، عملكرد رادیو ورزش در بین رادیوهای تخصصی مثال زدنی است و با توجه به ویژگی‌های رادیو ورزش، برنامه‌های این شبكه در زمان برگزاری جام‌جهانی در ساختارهای مختلف رادیویی با ریتمی شاد و پر نشاط تقدیم مخاطبان خواهد شد.
معاون صدای رسانه ملی در ادامه به توضیح درباره جزییات ویژه برنامه‌های شبكه‌های رادیویی در زمان برگزاری جام‌جهانی فوتبال پرداخت و در پایان با اشاره به قابلیت‌های فردی و تیمی بازیكنان تیم ملی ایران و سرمربی‌گری نوآورانه كارلوس كی‌روش برای این تیم آرزوی موفقیت و سرافرازی كرد.
مهدی آذر مكان دبیر شورای ورزش معاونت صدا و مدیر رادیو جام‌جهانی نیز در ابتدا با قدردانی از رییس سازمان صدا و سیما و معاون صدا با اشاره به اینكه جام‌جهانی بزرگترین و پرمخاطب‌ترین رویداد ورزشی دنیاست و میلیاردها نفر این مسابقات را دنبال و تماشا می‌كنند و به نوعی تبدیل به گفتمان عمومی مردم در آن مقطع می‌شود گفت: ما از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی و پیگیری‌های متعددی را انجام دادیم تا «رادیو جام‌جهانی» را راه‌اندازی كنیم.
آذرمكان ادامه داد: استودیوی این رادیو در جزیره كیش مستقر است. در برنامه‌ها به تحلیل، كارشناسی و ارائه آخرین اطلاعات و اخبار این رویداد در سراسر كشور و حتی خارج از كشور می‌پردازیم.
وی افزود: برنامه‌های این رادیو از ساعت 6 صبح و با مستندی با عنوان "جهان در جام" به مدت 30 دقیقه روی آنتن می‌رود. ارائه آخرین اخبار و تحولات جام‌جهانی در برنامه جام بیست و دوم كه یك برنامه تحلیلی است از دیگر برنامه‌های این رادیو به شمار می‌رود. البته ویژه برنامه‌‌های مختلفی هم از جزیره كیش تدارك و پخش می‌شود. تیم‌هایی هم از شبكه‌های رادیویی همچون ورزش، جوان، ایران و سایر رادیو‌ها با «رادیو جام جهانی» همكاری خواهند كرد و برنامه‌هایی را ضبط و برای پخش از این رادیو تدارك دیده‌اند.
مدیر رادیو جام‌جهانی اظهار داشت: برخی از برنامه‌های سایر شبكه‌های رادیویی از جمله یك نمایش ویژه با همین مضمون هم از این رادیوی فصلی پخش خواهد شد. روزانه حدود 3 الی 4 مسابقه تا حدود ساعت 1 بامداد به صورت زنده از «رادیو جام جهانی» پوشش داده می‌شود. در فواصل مسابقات هم برنامه‌های تحلیلی و كارشناسی ویژه بازی‌های این رویداد جهانی را روی آنتن می‌بریم.
در ادامه مراسم مسعود پوراسكویی گوینده، مجری و گزارشگر پیشكسوت شبكه رادیویی ورزش خاطرنشان كرد: یكی از ماموریت‌های اصلی رادیو ورزش از زمان افتتاح تا كنون پخش مستقیم مسابقات ورزشی از سراسر كشور و جهان بوده است. شنوندگان این شبكه توقع دارند كه ما در مسابقات بزرگ حضور داشته باشیم و ایشان را در جریان آخرین رویدادها قرار بدهیم. افتتاح رادیو جام‌جهانی كه به همت معاونت صدا و رادیو ورزش برگزار می‌شود قطعا با توجه به نیازسنجی‌های صورت گرفته پاسخگوی مخاطبین وفادار خود خواهد بود.
در قسمتی از این مراسم از خانواده مهدی رضایی مجد یكی از شهدای هشت سال دفاع مقدس كه وی كاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال جوانان ایران نیز بود و سید روح الله عجمیان از شهدای مدافع امنیت كه به تازگی به مقام رفیع شهادت نائل شده است، تقدیر شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع