پخش ویژه برنامه حكایت جاودانگی به مناسبت سالروز شهادت شهید مجید شهریاری

برنامه حكایت جاودانگی سه شنبه 8 آذر ماه به مناسبت سالروز شهادت شهبد مجید شهریاری، به شرح زندگینامه ایشان خواهد پرداخت.

1401/09/08
|
23:37

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، برنامه ی حكایت جاودانگی با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و نگاهی به سیره قرآنی آن عزیزان هر هفته از رادیو قرآن پخش می شود.
معرفی كتاب، گزیده ای از وصیت نامه شهید و فرازهای قرآنی آن، خاطرات شهید از زبان همسر، روایت گوشه ای از زندگی شهید با صدای وی و خانواده، پخش گوشه ای از فیلم، كلیپ و یا سریالی كه با محوریت زندگی شهید مورد نظر ساخته شده و گزارش مردمی از بخش های مختلف این برنامه مستد - تركیبی است.
برنامه حكایت جاودانگی كاری از گروه اطلاع رسانی رادیو قرآن به تهیه كنندگی سمیرا قنبری، گویندگی علیرضا كریمی و گزارشگری طاهره شاهچراغ می باشد كه روز سه شنبه 8 آذر ماه به مناسبت سالروز شهادت شهید مجید شهریاری تقدیم شنوندگان خواهد شد .

شهید مجید شهریاری در سال 1345 در زنجان متولد شد. وی متاهل و دارای دو فرزند به نام‌های محسن و زهرا بود. همسر این شهید بزرگوار، بهجت قاسمی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی است.

وی تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در زنجان، دوره كارشناسی را در رشته مهندسی الكترونیك در دانشگاه صنعتی امیر كبیر ( از سال 1363 تا سال 1368 )، دوره كارشناسی ارشد را در رشته مهندسی هسته‌ای در دانشگاه صنعتی شریف ( از سال 1369 تا سال 1371) و دوره دكترا را در رشته مهندسی هسته‌ای در دانشگاه امیركبیر (از سال 1372 تا 1377 ) گذارند. بدین تربیت، این شهید عزیز تمام تحصیلات خود را در كشور جمهوری اسلامی ایران گذرانده است.

شهید شهریاری پس از فراغت از تحصیل در دانشگاه امیركبیر به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه مشغول به كار شد. شروع به كارش به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه شهید بهشتی در دانشكده مهندسی هسته‌ای و در گروه آمورشی كاربرد پرتوها با مرتبه استادیاری پیمانی بود.

وی در 28 اردیبهشت 83 از مرتبه پیمانی به مرتبه رسمی آزمایشی تغییر وضعیت داد و حدود چهار سال بعد از شروع به كار به مرتبه دانشیاری ارتقاء پیدا كرد.

در این مرحله از ارتقاء، نمره كیفیت آموزشی‌اش در چهار سال تدریس در دوره استادیاری نمره 18.5 (از بیست) و در امر پژوهش با چاپ 10 مقاله علمی پژوهشی در مجلات علمی بین المللی، ارائه سخنرانی در 21 كنفرانس بین المللی، راهنمایی و مشاوره 20 دانشجوی كارشناسی ارشد و راهنمایی 3 دانشجوی دكترا و بالاخره اجرای 5 طرح پژوهشی با امتیازی بالا به مرتبه دانشیاری ارتقاء پیدا كرد.

شهید شهریاری سال 1388 و بر اساس تصویب هیات ممیزه به درجه استادی ارتقاء پیدا كرد. در واقع بعد از چهار سال دوره دانشیاری و حدود هشت سال از زمان شروع به كار كه حداقل زمان لازم برای برای ارتقاء به درجه استادی است، به این مرتبه ارتقاء یافت. نمره كیفیت تدریس وی در دوره دانشیاری 19.46 از 20 بود. به علاوه، فقط از ماده 2 آئین نامه ارتقاء، 115.83 امتیاز كسب كرد. جمع امتیازهای وی برای ارتقاء به مرتبه استادی 169.79 بود. در دوره دانشیاری، استاد راهنمای 17 دانشجوی كارشناسی ارشد و 5 دانشجوی دكترا بود و 21 مقاله تخصصی در مجلات علمی پژوهشی به چاپ رساند. همچنین در 24 كنفرانس بین المللی به ایراد سخنرانی در رشته تخصصی خود پرداخت و در این دوره مجری 5 طرح پژوهشی بود.

* مشاغل اجرایی شهید شهریاری
شهید شهریاری از سال 83 تا زمان شهادت نماینده دانشگاه شهیدبهشتی در امور اجرایی همكاری با سازمان انرژی هسته‌ای بود. وی همچنین عضویت در انجمن هسته‌ای ایران، مدیریت گروه كاربرد پرتوها، عضویت در شورای آزمایشگاه و شورای فناوری دانشگاه، عضویت در كمیته تخصصی فنی و مهندسی هیات ممیزه، مشاور جمهوری اسلامی ایران در پروژه سزامی و برگزاری چهار كمیته علمی و كارگاه آموزش را در پرونده اجرایی خود داشت.

* زمان شهادت
شهید مجید شهریاری دانشمند فرزانه و استاد فیزیك هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی ایران سرانجام در تهران در 8 آذر 1389 توسط رژیم صهیونیستی و باهمكاری اطلاعاتی منافقین در یك عملیات تروریستی به درجه رفیع شهادت نائل شد.

از طریق موج اف.ام ردیف 100 مگاهرتز شنونده ما باشید.


📻 fm 100 mhz

آدرس صفحات رادیو قرآن در فضای مجازی:

🌐 www.radioquran.ir

instagram.com/radioquran_ir 🆔

instagram.com/tasnim.quran.ir🆔

instagram.com/jashnvareh100🆔

http://sapp.ir/radioquran 🆔

https://www.aparat.com/radioquran.ir 🆔

راه های ارتباطی ما:

📩 30000100

☎️ 02122051632_02122043017

تلفن گویا:

☎️ 02127860100

دسترسی سریع