میرزائیان: سرعت بالا بدون تمركز اشتباهات را بالا می‌برد

برنامه صبح و ورزش5دی در گفتگو با میرزائیان كارشناس فوتبال به كارشناسی بازی های لیگ برتر پرداخت.

1401/10/07
|
11:08

به گزارش روابط عمومی رادیو ورزش؛ امیر میرزائیان كارشناس فوتبال در گفتگو با برنامه «صبح و ورزش» رادیو ورزش در خصوص بازی‌های لیگ برتر اظهار كرد: فوتبالی كه ما در جام جهانی دیدیم با لیگ ما بسیار متفاوت است. ما هنوز خیلی عقب هستیم. در فوتبال وقتی سرعت بالا می‌رود اگر تمركز نداشته باشید اشتباهات بیشتر می‌شود.

میرزائیان بیان كرد: پرسپولیس بازیكنان ریزنقشی دارد، بازیكنان تیم مقابل هستند كه از پرسپولیس امتیاز می گیرند. مربی باید بداند پنجاه درصد استراتژی مربوط به طرف مقابل است. خط دفاع و هافبك را به كنارها می‌برد و فضا را می‌بندد. استفاده از هر بازیكن زمان دارد. پیكان خیلی خوب بازی كرد، مربی ها چقدر برای از كار انداختن استراتژی ها كار می‌كنند. پرسپولیس نیازمند یك مهاجم است.

وی تصریح كرد: نفت آبادان به خوبی توانست خط دفاع استقلال را اذیت كند. استقلال نتوانست نقش خودش را در نیمه اول بازی كند.

این كارشناس فوتبال گفت: وقتی در فوتبال به نداشته‌ها فكر كنید داشته‌ها را نیز از دست می‌دهید. پرسپولیس بیشتر از لوكادیا باید به بازیكنان دیگر فكر كند. ما تعویض‌كار شدیم به جای تعمیركار. عبدی را باید به شرایط اوج برسانند و به نظرم جایگزین خوبی به جای لوكادیا است.

میرزائیان افزود: سرمربی نقش خیلی مهمی دارد. یك بازیكنان در تیمی خوب نیست، اما در تیم دیگر به بهترین شكل بازی می‌كند. مهدی تارتار از نورمحمدی بهترین بازی را می‌گیرد. البته دیگر فوتبال بازی گروهی است و كارهای تركیبی پررنگ دارد شكل می‌گیرد.

وی گفت: نكته دیگر اینكه تغییرات زیاد جایگاه بازیكنان خیلی آسیب‌زا است. سرفصل مهمی در فوتبال است. در یك بازی گل می‌زند و بعد توقع است سر خط بازی كند.

میرزائیان درباره تفاوت نگاه به بازیكنان ذخیره در ایران و جهان گفت: مهم نیست چند دقیقه بازی كنید چون كیفیت و كمیت مطرح است. بازیكن ذخیره در دنیا اندازه بازیكن در زمین مهم است، حتی بیشتر. چون مثل یك فیلم بازی را دیده است و تصمیم درست‌تری می‌تواند بگیرد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع