تدابیری برای برگزیدگان دوره دوم «پژواك»/ رادیو مستند تاسیس می‌شود

معاون صدای سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از استخدام رسمی برگزیدگان اولین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواك كه موفق به كسب مقام اول شده بودند، خبر داد.

1401/11/10
|
15:58

علی بخشی‌زاده معاون صدای سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینكه كسانی كه در اولین جشنواره مستند رادیویی پژواك مقام اول را كسب كردند، طبق دستور ریاست سازمان صداوسیما استخدام رسمی شدند، به خبرنگار مهر گفت: وعده‌ای كه ریاست سازمان صداوسیما دادند عملی شد و مسیر استخدامی و سازماندهی نفرات برتر جشنواره اول پژواك طی شد.

وی ارزیابی اولین برگزاری جشنواره مستند رادیویی پژواك را موفق دانست و افزود: ما پس از پایان اولین دوره از جشنواره پژواك جلسه ارزیابی را برگزار كردیم و همه نقاط قوت و ضعفمان مرور شد. جشنواره اول را به گفته دوستان رادیو جشنواره موفقی می‌دانیم. البته باید گفت كه موفقیت را چطور معنا و تعریف كنیم؛ ریاست محترم سازمان صدا و سیما نگاهش این هست كه افراد موفق در حوزه مستند، كسانی كه موفق به كسب جوایز می‌شوند و جزوه نفرات اول جشنواره هستند، در نحوه ارتباطشان و شغل شان با سازمان صدا و سیما تجدیدنظر صورت گیرد.

استخدام رسمی هشت برگزیده جشنواره پژواك

بخشی‌زاده با اشاره به اینكه تاكنون هشت نفر به استخدام رسمی سازمان صداوسیما درآمده‌اند ادامه داد: درحال حاضر هشت نفر از مستندسازانی كه موفق به دریافت جایزه اولین جشنواره مستند رادیویی پژواك شده بودند، امنیت شغلی آنها خیلی بالا رفته و ارتباط استخدامی آن‌ها با سازمان صداوسیما به دلیل اینكه در جشنواره پژواك جایزه گرفته بودند درست شده است. من این قول را از ریاست محترم سازمان گرفته بودم كسانی كه مفتخر به اخذ جایزه می‌شوند، چون مستعد هستند بتوانند این مسیر را ادامه دهند و در حال حاضر 8 نفر تاكنون رسمی سازمان شده‌اند.

وی در پاسخ به این پرسش كه چه تدبیری برای افرادی كه رسمی سازمان بوده و هستند و در جشنواره رتبه كسب كرده و كسب می‌كنند اندیشیده شده گفت: برای اینگونه افراد هم تدابیری اندیشیده شده و افرادی كه ارتباط استخدامی با سازمان دارند، نیز ارتقاء خواهند گرفت.

راه اندازی رادیو مستند

بخشی‌زاده از تلاش برای راه‌اندازی رادیو مستند خبر داد و گفت: ما تلاش كردیم رادیو مستند اینترنتی راه اندازی شود، اپلیكیشن ایران صدا برای تمامی مخاطبین قابل دریافت است. ما به دنبال این هستیم كه رادیو مستند را راه اندازی كنیم، رادیویی كه بر مبنای قالب برنامه‌ای رادیو مستند داشته باشیم؛ مانند رادیو نمایش.

دومین جشنواره ملی مستند رادیویی پژواك با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای حوزه مستند، با شعار «صدای واقعیت، پژواك حقیقت» از 19 تا 22 اردیبهشت 1402 در مركز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.

دسترسی سریع