رادیو صبا رسم زندگی را «به توان هفت» می رساند

برنامه فرهنگی به توان هفت با موضوع رسم زندگی تقدیم مخاطبان می شود

1401/11/24
|
16:16

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، برنامه فرهنگی «به توان هفت» كه با محوریت روایت داستان های عامیانه همراه سكانس هایی از فیلم های جذاب تقدیم مخاطبان می شود. این برنامه روز سه شنبه 25 بهمن با موضوع رسم زندگی بخش هایی از كتاب «نه فرشته، نه قدیس» را به روایت امیرحسین مدرس تقدیم مخاطبان می كند. این برنامه تلاش می كند با ورق زدن رمان های جالب و مرور فیلم های سینمایی واقعیت های زندگی مخاطب را با واقعیت های زندگی روبه روی كند.

«نه فرشته، نه قدیس» رمانی از ایوان كلیما نویسنده مشهور اهل كشور چك است كه در سال 1941 نازی‌ها او را با پدر و مادر و برادرش به اردوگاه فرستادند. در چهارده‌سالگی از اردوگاه آزاد شد. در لندن وقتی شنید تانك‌های روسی وارد چكسلواكی شده‌اند به وطن بازگشت ولی بیست سال مغضوب دستگاه حاكم شد و در تمام این مدت نگذاشتند چیزی از او منتشر شود. ایوان كلیما در این كتاب ما را به قلب پراگ می‌برد، جایی كه در آن عده‌ای از جوانان در خرابه‌ها و بیغوله‌ها مواد مخدر مصرف می‌كردند. كریستینا، شخصیت اصلی داستان، زنی است كه از همسرش جدا شده و در دههٔ چهل زندگی‌اش به سر می‌برد. او مادر دختری است پانزده‌ساله و سركش به نام یانا.
نه فرشته، نه قدیس كتابی است جذاب و گیرا كه نشان‌دهندهٔ حساسیت و درك عمیق كلیما از تاریخ است، با تودهٔ مردم كه همواره گرفتار درد و رنج‌اند همدردی می‌كند و به شكنندگی و انعطاف‌پذیری حیات بشری توجه و وقوف دارد.

برنامه به توان هفت در تكمیل موضوع برنامه سكانس هایی از فیلم «یكی میخواد باهات حرف بزنه» را پخش می كند

خلاصه ی داستان فیلم به این صورت است كه لیلا كه دختر نوجوانش، یاسمن، در حادثه ای مرگبار دچار مرگ مغزی شده، تصمیم دارد اعضای بدنِ او را به بیمارانی كه نیازمند هستند، اهدا كند اما برای این كار، رضایتِ مصطفی، همسر سابقش هم نیاز است. لیلا به دنبال مصطفی می گردد …

«به توان هفت» از شنبه تا چهارشنبه ساعت12:30 به تهیه كنندگی مژگان فرزین و اجرا امیرحسین مدرس تقدیم مخاطبان می شود

دسترسی سریع