رادیو ایران به استقبال اعیاد شعبانیه می رود

رادیو ایران با برنامه های «راه شب، كوی نشاط، پاسداران ولایت، خیابان ایران، بهار جان، صبح جمعه با شما، به افق نور، سلام صبح بخیر، خانه و خانواده، و ایرانشهر» به استقبال اعیاد شعبانیه می رود.

1401/12/04
|
07:16

به گزارش شبكه رادیویی ایران، ماه شعبان یكی از ماه‌های پر خیرو بركت است و اعیاد بسیار فرخنده‌ای در آن قرار دارد. از جمله مناسبت‌های این ماه می‌توان به ولادت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع)، امام سجاد (ع) و میلاد امام زمان (عج) اشاره كرد كه باعث شده در طول ماه شعبان مسلمانان سراسر در شادی و شور به سر ببرند و به اعیاد شعبانیه مشهور شود.
از همین رو برنامه «راه شب» از پنج شنبه بامداد (5 اسفند) این اعیاد را مد نظر قرار داده است،«راه شب» از قدیمی ترین برنامه های رادیو ایران است كه هر بامداد ساعت :030 پخش می شود.
«كوی نشاط» یكی دیگر از برنامه هایی است كه با پخش نماهنگ و نمایش های شاد اعیاد شعبانیه را گرامی می دارد. «كوی نشاط» پنج شنبه ها ساعت 9:00 به تهیه كنندگی ندا حاجی اسماعیلی پخش می شود.
«پاسداران ولایت» نام ویژه برنامه مستندی است كه پنج شنبه 4 اسفند، در شب میلاد پر بركت امام حسین(ع) ساعت 18:30 به گزارشگری گیتی محمدی پخش می شود.
«خیابان ایران» كه به تهیه كنندگی كیاناز كاوه پنج شنبه ها ساعت 21:30 پخش می شود، این هفته با تقارن اعیاد شعبانیه با خانواده های پاسدار گفت و گو می كند.
«بهار جان» عنوان ویژه برنامه دیگری است كه از پنج شنبه 4 اسفند تا شنبه ششم اسفند با موضوع كیفیت زندگی مومنانه بر اساس رهنمودهای ائمه اطهار امام حسین(ع)،ولادت حضرت ابوالفضل و امام سجاد(ع) اعیاد شعبانیه را گرامی می دارد.
«بهار جان» با حضور كارشناسان مذهبی حجت الاسلام مسلم داودی نژاد، حجت الاسلام آقا بابا و دكتر محمود اكرامی ساعت 22:00 پخش می شود.
«صبح جمعه با شما» روز جمعه 5 اسفند، هم زمان با میلاد با سعادت امام حسین(ع) عیدانه ای شاد را تقدیم مخاطبان می كند.«صبح جمعه با شما» جمعه ها ساعت 9:00 به تهیه كنندگی ساجد قدوسیان پخش می شود.
« به افق نور» از دیگر ویژه برنامه هایی است كه از جمعه 5 اسفند تا یكشنبه 7 اسفند ماه با رویكرد سبك زندگی حسینی و الگو گرفتن از ائمه اطهار ساعت 11:45 پخش می شود.
«سلام صبح بخیر» برنامه صبح گاهی رادیو ایران است كه از شنبه تا پنج شنبه ساعت 6:35 پخش می شودو در روزهای 6 و 7 اسفند به اعیاد شعبانیه می پردازد.
«خانه و خانواده» نیز كه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:00 با اجرای فاطمه آل عباس پخش می شود، در روز 6 و 7 اسفند با موضوع ایثار و از خودگذشتگی به تهیه كنندگی متین السادات فیروزی پخش می شود.

برنامه عصر گاهی «ایرانشهر» نیز در تاریخ های فوق این مناسبت های مهم را با پرداختن به موضوعات فداكاری و.. مد نظر قرار می دهد. «ایرانشهر» از شنبه تا چهارشنبه بعد از خبر ساعت 17:00 پخش می شود.
رادیو ایران پیشاپیش این اعیاد بزرگ را تبریك می گوید.

دسترسی سریع